La Liga: CR 11-est rontott, majd duplázott a Sociedad ellen

2015.12.30. 17:53
Cristiano Ronaldo tizenegyest rontott, majd duplázott – a Real Madrid 3–1-re legyőzte a Real Sociedadot (Fotó: AFP)
A Real Madrid Cristiano Ronaldo duplájával és Lucas Vázquez találatával 3–1-re legyőzte a Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában.

Real Madrid–Real Sociedad
A hazai pályán szereplő Real Madrid kezdte jobban a Real Sociedad elleni összecsapást, és már az első percektől mezőnyfölényben játszott, ez azonban sok helyzetben nem mutatkozott meg.

Nyolc perc elteltével Karim Benzema előtt adódott nagy lehetőség, a francia gólvágó tíz méterről, ballal bombázta kapura a labdát, ám Gerónimo Rulli kapus nagy bravúrral védett.

A 24. percben aztán tizenegyeshez jutott a királyi gárda: egy bal oldali beadásnál Karim Benzemát lökte fel hátulról a Sociedad védője, José González játékvezető pedig egyből a büntetőpontra mutatott.

Cristiano Ronaldo állt a labda mögé, ám elpuskázta a lehetőséget, középre tartó lövése fél méterrel a felső kapufa fölött szállt el.

A portugál sztár ezzel beérte Lionel Messit, a két játékos egyaránt hat tizenegyest hagyott ki a spanyol élvonalban – a Barcelona támadója 44, míg CR 55 kísérletből tette meg mindezt.

Néhány perccel a szünet előtt Gareth Bale iramodott meg a jobb oldalon, beadása azonban jutott el középre, ugyanis a bevetődő Yuri Berchiche lábbal blokkolt – a játékos nagy pechére a labda azonban a lábáról a kezére pattant, így ismét tizenegyeshez jutott a Real Madrid.

Cristiano Ronaldo másodszorra már nem hibázott, magabiztosan a kapu bal sarkába bombázott, megszerezve csapatának a vezetést (1–0).

A vendégek nagy meglepetésre rögtön a második félidő elején egyenlítettek: a 48. percben Brumához került a labda a blancók tizenhatosán belül, a 21 esztendős, portugál utánpótlás-válogatott játékos pedig tizenkét méterről, egy állítás után zseniális mozdulattal tekert a kapu bal felső sarkába (1–1).

Rafa Benítez vezetőedző a kapott gól után hevesen reklamált, véleménye szerint ugyanis Pepével szemben szabálytalankodtak az egyenlítő találat előtt.

Az 57. percben Bale bombázott 18 méterről, ám Rulli kapus ismét a helyén volt. Tíz perc múlva megint CR volt a főszereplő, a portugál bődületesen nagy gólt rúgott – szöglethez jutott a Real, Marcelo adta be a labdát, Ronaldo pedig bal lábbal, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (2–1).

A 86. percben Lucas Vázquez állította be a 3–1-es végeredményt, a spanyol szélső egy kontratámadás végén, Bale nagyszerűen középre csavart beadása után gurított higgadtan a kapu bal alsó sarkába.

A Real Madrid a győzelemnek köszönhetően vezeti a La Ligát, igaz, a Barcelona és az Atlético Madrid kevesebb mérkőzést játszott.

Levante–Málaga
A nem túl eseménydús összecsapáson végig a vendég Málaga irányított a sereghajtó Levante ellen, Duda révén pedig a 80. percben a győztes gólt is sikerült megszerezni. Sikerével a Málaga ha csak ideiglenesen is, de ellépett a kiesőzónától.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ

Barcelona–Betis 4–0 (Westermann 29. – öngól, Messi 33., Suárez 46., 83.)
Getafe–Deportivo La Coruna 0–0
Celta Vigo–Athletic Bilbao 0–1 (García 71.)
Real Madrid–Real Sociedad 3–1 (C. Ronaldo 42. – 11-esből., 67., Vázquez 86., ill. Bruma 49.)
Levante–Málaga 0–1 (Duda 80.)
Sevilla–Espanyol 2–0 (Immobile 16., Banega 41.)
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 0–2 (Correa 88., Griezmann 90.)
Eibar–Sporting Gijón 2–0 (Keko 55., Bastón 62.)
Las Palmas–Granada 4–1 (Tana 32., Araújo 50., Viera 80. – 11-esből, Lombán 92. – öngól, ill. Penaranda 56.)

1. Barcelona 16 12 2 2 40–15 +25 38
2. Atlético Madrid 17 12 2 3 24–8 +16 38
3. Real Madrid 17 11 3 3 45–16 +29 36
4. Celta Vigo 17 9 4 4 28–23 +5 31
5. Villarreal 16 9 3 4 21–15 +6 30
6. Deportivo La Coruna 17 6 9 2 25–16 +9 27
7. Athletic Bilbao 17 8 3 6 25–18 +7 27
8. Sevilla 17 7 5 5 23–19 +4 26