La Liga: Chicharito duplázott, a Real fordított Vigóban

2015.04.26. 22:49
Az első góljánál Chicharito a kapus lábai között talált be (Fotó: AFP)
A Real Madrid már a 9. percben hátrányba került, ám 4–2-re győzni tudott a Celta Vigo otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában.

Decemberben a Real Madrid hazai pályán könnyed, 3–0-s győzelmet aratott a Celta Vigo ellen, idegenben viszont jobban megdolgozott a három pontért.

A Celta már a 9. percben megszerezte a vezetést, mégpedig Nolito találatával. A korábbi Barcelona-támadó lett ezzel az első spanyol játékos, aki a La Liga mostani idényében gólból és gólpasszból is legalább tízet jegyez (10-et, illetve 11-et). 1–0

Sokáig nem örülhettek a hazaiak, hiszen a 24. percben már a Real vezetett. Előbb Toni Kroos érkezett jól egy kipattanó labdára, majd Chicharito mattolta Sergio Álvarezt éles szögből. 1–2

Az első félidei gólparádénak ezzel még korántsem volt vége. Még az első félórában egyenlített a 19 éves Santi Mina, aki nagy helyzetben a kapufára lőtt, ám pont elé pattant vissza a labda, és másodszor már nem hibázott. 2–2

Fortuna a 40. percben sem fogta a fővárosiak kezét, Cristiano Ronaldo a kapufát találta el, a 43. percben viszont már nem panaszkodhattak a balszerencsére a vendégek, James Rodríguez lövése után ugyanis egy Celta-játékos lábáról vágódott a labda a kapuba. 2–3

A második játékrészt nagy lendülettel és veszélyesen kezdte a vigói csapat, a rohamait azonban átvészelte a Real, hogy aztán növelje az előnyét. A 69. percben Sergio Ramos emelt pontosan az üres területre beinduló Chicharitóhoz, aki az átvétel után ellőtte a kapus mellett a labdát. A mexikói csatárnak ez volt a második duplája a Real Madrid színeiben, az elsőt szintén Galiciában, a Deportivo La Coruna otthonában jegyezte. 2–4

A negyedik vendéggól megtörte az addig lelkesen és kifejezetten jól játszó Celtát. Hiába volt még hátra több mint húsz perc, ezután már nem volt benne a játékában a pontszerzés. A Real Madrid tehát győzött, így öt fordulóval a vége előtt is csak két pont a hátránya a listavezető Barcelonával szemben.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
33. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Celta Vigo–Real Madrid 2–4 (Nolito 9., Mina 28., ill. Kroos 16., Chicharito 24., 69., J. Rodríguez 43.)