La Liga: Cazorla fosztotta meg a Real Madridot a győzelemtől

2019.01.03. 23:23
Santi Cazorla duplája egy pontot ért a Villarrealnak (Fotó: AFP)
A Real Madrid hiába állt fel hátrányból a Villarreal ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésén, végül be kellett érnie az egy ponttal.

Eseménytelennek nem nevezhetően indult a mérkőzés, a Villarreal már a 4. percben előnybe került a Real Madrid ellen: Samuel Chukwueze passza után Santi Cazorla gyönyörű tekerése a bal alsó sarokban kötött ki (1–0).

Sokat nem késlekedett a válasszal Santiago Solari együttese, előbb Karim Benzema egyenlített fejjel három perccel a Villarreal vezető gólja után, majd a 20. percben Raphaël Varane pontos fejesével már a madridiaknál volt az előny (1–2).

Az egyébként remek iramot hozó első félidő után mégsem lehetett teljesen elégedett Solari, Gareth Bale-t ugyanis sérülés miatt le kellett cserélni a szünetben. A walesi a Realhoz való szerződése óta tizennyolcadszor (!) sérült meg, eddig összesen 65 meccset kihagynia a különböző problémái miatt.

A második játékrészben eldönthette volna a három pont sorsát a vendégcsapat, Lucas Vázquez azonban hiába állt szemben a kapussal, nem tudott betalálni.

Nem úgy, mint Cazorla, aki a hajrában megszerezte a mérkőzés harmadik fejes gólját, és legalább az egyik pontot megmentette csapatának, amely jobb gólkülönbségének köszönhetően elkerült a kiesőzónából (2–2).

A Real Madrid nem tudta megnyerni sorozatban a negyedik bajnokiját, és már hét pont a hátránya az éllovas FC Barcelona mögött.