La Liga: botlott a Real Madrid, Kameni megállította CR-éket

2015.09.26. 20:10
Kameni nagyszerűen védett, Ronaldóék nem tudták (szabályosan) bevenni a kapuját (Fotó: AFP)
A Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott a Málagával hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában. A vendégek kapusa, Carlos Kameni nagy bravúrokat bemutatva mentette meg csapatát a góltól.

A találkozó elején Cristiano Ronaldo és Isco előtt egyaránt több lehetőség is adódott, de egyikük sem tudta bevenni Carlos Kameni kapuját.

A 33. percben ismét a vendégek játékosa mutatott be bravúrokat Jesé próbálkozásainál, majd Ronaldo lőtte a labdát a kameruniba.

A 44. percben a portugál kapásból rúgta kapura Isco beadását, ám a labda mellé ment. Szép gól lett volna, ha pontosan céloz.

Az 56. percben szép akció végén Karim Benzema lőtt középről, Kameni azonban ismét a helyén volt és kivédte a próbálkozást.

Az 58. percben Cristiano Ronaldo óriási helyzetbe került, bal oldali beadás után tisztán fejelhetett a bal kapufa közeléből, de a labda Weligton lábáról hagyta el a játékteret.

A 76. percben Isco lőtt kapura, a vendégek a gólvonalról tisztáztak. A madridiak bent látták a labdát, de a bíró nem adta meg a találatot.

Nem sokkal később emberelőnybe kerültek a blancók, miután Nordin Amrabat pirosat kapott Marcelo megütéséért.

Ennek ellenére továbbra is csak óriási helyzetekig jutott a Real Madrid: előbb les miatt nem adták meg a hazaiak találatát, majd Ronaldo hagyott ki több óriási ziccert is. A portugál játékos nagyon ideges volt a lefújást követően, míg a Barca örülhetett a távolból, hiszen így megelőzte a blancókat.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ

Real Madrid–Málaga 0–0
Barcelona–Las Palmas 2–1 (Suárez 25., 54., ill. Viera 88.)
Sevilla–Rayo Vallecano 3–2 (Gameiro 23., N'Zonzi 45., Konopljanka 86., ill. Bebé 51., Guerra 68.)
Villarreal–Atlético Madrid 1–0 (Leo Baptistao 14.)
Eibar–Celta Vigo 1–1 (Borja Baston 3., ill. Iago Aspas 76.)

1. Villarreal 6 5 1 12–4 +8 16
2. Barcelona 6 5 1 11–7 +4 15
3. Real Madrid 6 4 2 14–1 +13 14
4. Celta Vigo 6 4 2 15–7 +8 14
5. Atlético Madrid 6 4 2 9–3 +6 12
6. Eibar 6 2 3 1 8–6 +2 9