A Barcelona győzni tudott a Betis otthonában

2020.02.09. 20:50
Vendégöröm (Fotó: AFP)
A Real Madrid sikere után győzelmi kényszerben lépett pályára az FC Barcelona a Real Betis otthonában a La Liga 23. fordulójának záró mérkőzésén, és a címvédő nagy csatában, 3–2-re nyerni tudott.

SPANYOL LA LIGA
23. FORDULÓ
Real Betis–FC Barcelona 2–3
(Canales 6. – 11-esből, Fekir 26., ill. F. de Jong 9., Busquets 45+3., Lenglet 72.)
Kiállítva:
Fekir (76.), ill. Lenglet (79.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagy örömmel és tisztelettel fogadták a Real Betis szurkolói egykori vezetőedzőjüket, Quique Setiént, a Barca-játékosok már nem örvendtek ilyen meleg szeretetnek a pályán, mert a zöld-fehérek felpaprikázva kezdték a mérkőzést, gyorsan és nagyon erőszakosan futballoztak.

Hamar vezetést is szereztek, a Lenglet kezezése miatt megítélt büntetőt Sergio Canales váltotta gólra – az eset nagy tanulsága volt, hogy ha az ellenfél kapuja előtt nem lefújt, de VAR-gyanús esetet tapasztal egy csapat, azonnal szabálytalankodnia kell, bármi áron, hogy azonnal megálljon a mérkőzés…

Megállt a vendégvédelem az első félidőben, háromszor is: Lionel Messi a maga ziccerét kihagyta, de előbb Frenkie de Jongnak, majd Sergio Busquetsnek adott gólpasszt, és mindkét középpályás klasszis megoldással lőtt a kapuba az ötösről. Lőtt azonban egy nagyon szép gólt a valósággal ficánkoló, cselezgető, rabonázó Nabil Fekir is, így az első félidőt döntetlennel zárták a felek.

Még a 60. perc előtt kettőt cserélt Quique, Arturo Vidalt Arthur, Júnior Firpót Jordi Alba váltotta: a korábban a Betisben futballozó Firpo vastapsot kapott a hazai közönségtől!

Gól, nem gól? (Fotó: AFP)

Joel Robles kétszer is túljárt Messi eszén, majd egyszerűen elcsúszott Clément Lenglet fejesénél, így már a Barca vezetett – és ezt a gólpasszt is Messi adta!

Nem sokra rá úgy tűnt, Fekir eldöntötte a mérkőzést, néhány másodperc alatt két sárga lapot kapott, a másodikat reklamálásért, azonban percekre rá Lenglet is megkapta a második sárga lapját: ő a veterán Joaquínt rúgta fel, az elsőt még a büntetőért kapta.

Beállt a hajrában a volt barcás Cristian Tello is, de gólt ő sem szerzett: nagy csatában szerzett nagyon fontos három pontot a Barca.

KORÁBBAN
Espanyol–Mallorca 1–0 (Raúl de Tomás 58.)
Real Sociedad–Athletic Bilbao 2–1 (Portu 65., Isak 83., ill. I. Williams 71.)
Celta Vigo–Sevilla 2–1 (Aspas 78., Sisto 91., ill. en-Nesziri 23.)
Osasuna–Real Madrid 1–4 (Unai García 14., ill. Isco 33., Sergio Ramos 38., Lucas Vázquez 84., Jovics 92.)
DeportivoAlavés–Eibar 2–1
(Lucas Pérez 46., Burke 66., ill. Orellana 83.)

Getafe–Valencia 3–0