Egy 11-est berúgott, egyet kihagyott Messi – újra nyert a Barca

2019.02.16. 20:35
Messi csak az egyik tizenegyesét váltotta gólra, de a sikerhez ez is elég volt (Fotó: AFP)
A Valencia és az Athletic Bilbao elleni bajnoki iksz, valamint a Real Madrid ellen a Király-kupában elért döntetlen után ezúttal nyerni tudott az FC Barcelona: 1–0-ra legyőzte a Real Valladolidot. Lionel Messi két tizenegyest végezhetett el, ám csak az egyiket rúgta be.

Fontos mérkőzés volt ez a Barcának:
a katalánok három döntetlen után szerettek volna visszatalálni a győzelem útjára, ráadásul a következő négy, nehéznek ígérkező mérkőzés (Lyon, Sevilla, Real Madrid, Real Madrid) miatt is szüksége volt a sikerre a napokban szerződést hosszabbító Ernesto Valverde alakulatának.

A vezetőedző azonban a közelgő összecsapásokra tekintettel felforgatta kezdőcsapatát: Ivan Rakitic, Philippe Coutinho és Luis Suárez sem kezdett, ellenben szerepet kapott Thomas Vermaelen, Carles Alená és az FC Barcelonában első bajnoki mérkőzésén pályára lépő Kevin-Prince Boateng is.

A csapatok nem óvatoskodtak túl sokat, bár azt sem mondhatjuk, hogy nagyon egymásnak estek volna. Akciókból nem volt hiány: a katalánok részéről elsősorban Ousmane Dembélé lendületes megindulásaiban volt ott a gólveszély, ám a Valladolid sem szégyenkezhetett, a remekül futballozó Daniele Verde és Sergi Guardiola vezérletével többször veszélyeztette az utóbbi időben kiemelkedően védő Marc-André ter Stegen kapuját.

Az első félidő hajrájához közeledvecsak kapkodtuk a fejünket: a 41. percben még Messi lőtt kétszer kapura, majd a Valladolid kontrázott, ám ráfizettek a vendégek Nacho elhibázott beadására: a Barca visszatámadott, végül a középről, a kaputól 14 méterre lövésre készülő – és nem mellesleg 300. La Liga-meccsén pályára lépő – Gerard Piquét rántotta le Míchel, a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Lionel Messi ballal magabiztosan a bal alsóba bombázta, ezzel vezetést szerzett a Barca – 1–0.

Az egész meccsen rendkívül aktív (az öt topligát tekintve idényrekordot jelentő, 12-szer kapura lövő) Messi ezzel a góllal – minden sorozatot figyelembe véve – egymást követő 11. idényében szerzett legalább 30 gólt.

A fordulás után sem pihentek meg a csapatok: a Valladolid rendszeresen feltűnt Ter Stegen kapuja előtt, míg a Barcelona sorra dolgozta ki a helyzeteket. Messi, Boateng, majd a ghánai helyére beálló Luis Suárez is több lehetőséget puskázott el.

A 85. percben a mérkőzésen másodszor is tizenegyeshez jutott a Barca: Suárez és a szintén csereként beálló Coutinho játszott össze, a brazil középpályás lábát Kiko akasztotta össze. Megint Messi állt a labda mögé, megint a bal alsót célozta, ám az egész mérkőzésen kiválóan játszó Barca-nevelés, Jordi Masip kitornászta a labdát a sarokból!

A hátralévő játékidőben is több helyzete volt a katalán csapatnak, ám újabb gól nem született. Három iksz után ismét nyert és megerősítette vezető pozícióját az FC Barcelona.