El Clásico újratöltve: négy gól, kiállítás, lesérült Ronaldo

Nagy csata, iksz lett a vége (Fotók: AFP)
Kettő kettőre végződött a szokásos módon felspannolt hangulatban zajló Barcelona–Real Madrid rangadó a La Liga 36. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
Barcelona–Real Madrid 2–2 (Suárez 10., Messi 52., ill. C. Ronaldo 14., Bale 72.)
Kiállítva: S. Roberto (45+2., Barcelona)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ahogyan azt előre beharangozták, egy korábbi ügy miatt nem állt díszsorfalat a Real Madrid a bajnok Barcelonának, és ahogyan azt várni lehetett, azonnal nekirontott a (volt) címvédőnek a friss bajnok, Luis Suárez viszonylag hamar meg is szerezte a vezetést.

Kevesen gondoltak ekkor arra, hogy gyökeres változás mutatkozik hamarosan a mérkőzés képében: először is egy hasonlóan szép akció végén Cristiano Ronaldo egyenlített, majd a portugál klasszis mesterhármasig juthatott volna a szünetig, de Karim Benzema is betalálhatott volna.

Szép gól, csúnya sérülés

Mégsem lehettek elégedetlenek a vendégek, mert Sergi Roberto piros lapot kapott – hanem a második játékrész madridi szempontból szörnyen indult, mert Ronaldo sérülése miatt az öltözőben maradt, majd Lionel Messi gólt lőtt Suárez passzából (a támadó előtte szabálytalanul szerelte Raphaël Varane-t).

A játékvezető Hernández Hernández kiegyensúlyozottságát nem érhette panasz, bőven hibázott mind a két oldalra, elvett egy gólt a Barcától, egy abszolúte jogos büntetőt meg a Realtól.

A fordulópont

Zinédine Zidane Ronaldo helyére Marco Asensiót küldte be, majd a védő Nacho helyére a szélső Lucas Vázquezt parancsolta pályára. Két kihagyott Messi-ziccer közben Asensio aztán gólpasszal hálálta meg a lehetőséget, igaz, a munka nehezét a jobb felsőbe rakétázó Gareth Bale vállalta magára.

A hajrá nagy izgalmakat nem hozott, de az utolsó percben Nélson Semedo majdnem öngólt szerzett – maradt a döntetlen, amellyel senki sem lehet elégedetlen. A Barca tovább robog a veretlenül kiérdemelt aranyérem felé, a Real Madrid pedig sikeresen készült a Bajnokok Ligája döntőjére, és Ronaldo sérülése sem tűnik túl súlyosnak.