La Liga: az Espanyol sikerével indult a forduló

2019.04.13. 15:17
Az Espanyol 2–1-re győzött az Alavés ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának nyitó meccsén.

A hazai csapat kezdte jobban a találkozót, s a 19. percben meg is szerezte a vezetést Adria Giner Pedrosának köszönhetően. Oscar Melendo két védő közé passzolta be a labdát üres területbe, a fiatal balhátvéd pedig nagy versenyfutást követően megszerezte a labdát, majd estében jobb lábbal vette be Pacheco kapuját. Az első félidő nagy része kiegyenlített játékot hozott, gól azonban már nem született, így 1–0-s eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A mérkőzés 47. percében Melendo ismét főszereplőnek bizonyult, jobbról befelé hozta a labdát, majd kiugratta Borja Iglesiast, aki élesen lőtt a kapu elé, amibe az Alavés védője, Victor Laguardia ért bele szerencsétlenül, ezzel pedig megduplázta a hazaiak előnyét.

Mindössze kilenc perccel később összejött a szépítés a vendégeknek, ekkor Jony adott be élesen egy labdát a bal oldalról, amit Calleri gyönyörű mozdulattal vett át, majd 5 méterről könnyedén passzolt a kapu bal alsó sarkába. A gólt követően a játékvezető a VAR segítségével állapította meg, hogy a vendégek csatára nem tartózkodott lesen.

A mérkőzésen hátralévő részében más azonban már nem történt, így az Espanyol otthon tartotta mind a három pontot.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Espanyol–Deportivo Alavés 2–1 (Adria Pedrosa 19., Laguardia 47. – öngól, ill. Calleri 56.)