La Liga: az Elche egy félidőt bírt ki a Real Madrid ellen

2015.02.22. 22:48
Benzema (jobbra) gólja törte meg a hazaiakat az 56. percben (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulóján a Real Madrid nyögvenyelős győzelmet aratott Elchében. A házigazdák keményen, olykor durván védekeztek, a vendégek viszont messze elmaradtak legjobbjuktól, főként a támadások pontos befejezésével adódtak gondjaik. A listavezető Real Madrid előnye a fordulót követően ismét négy pontra nőtt a második helyen álló Barcelonával szemben.

Hiába borult fel a pálya az első félidőben, és csaphatott fel munkanélkülinek a Real Madrid kapujában Iker Casillas, a saját térfelére, még inkább a saját tizenhatosán belülre szoruló Elche nem kis szerencsével kihúzta kapott gól nélkül. Az elején 3-4 percenként érkezett madridi lövés a hazai kapura, a 28 éves lengyel Przemyslaw Tyton megmutathatta, hogy milyen formában van. Egy idő után azonban már az ő tudása is kevésnek bizonyult, nos, akkor kellett a hazaiaknak a szerencse. A 19. percben Cristiano Ronaldo ért bele nagyon sután egy centerezésbe, míg a 38. percben Karim Benzema látványos ollózást követően betalált ugyan a kapuba, de les címen nem adták meg a gólt. A lesállással egyébként is adódtak gondjaik a vendégeknek, miként azok korrekt megítélésével a játékvezetőnek és az asszisztens kollégájának. Akasztottak meg olyan Real-támadást lesen, amikor Benzema a védővonal mögül lépett be az akcióba. A Barcelona klasszisaihoz hasonlóan – a katalánok szombaton a Camp Nouban kaptak ki a Málagától 1–0-ra, a hazai támadók hatástalannak bizonyultak – a madridi BBC trió is látványos koncentrációs zavarral küzdött.

A második félidő veszélyes hazai lövéssel vette kezdetét – Casillas paskolt bele vetődve a biztonság kedvéért a labdába –, majd az Elche védői által rendszeresen faragott Gareth Bale áldhatta a sorsot, hogy nem dőlt ki hónapokra, miután úgy csúsztak rá a bal bokájára. A vétkes megúszta egy sárga lappal, de még azt is megvéleményezte a játékvezetőnél... Az 56. percben furcsa góllal szerzett vezetést a Real. Cristiano Ronaldo lapos beadását a menteni igyekvő hazai védő kivetődő kapustársára pöckölte, akiről viszont Benzema elé pattant a labda. A franciának nem volt más dolga, minthogy két lépésről az üres kapuba gurítson (0–1). Sok választása már nem lévén próbált kezdeményezni az Elche is, de nagyon nem ment neki. A hazaiak gyorsan elveszítették a labdákat önmaguktól is, máskor némi madridi közbenjárásra történt meg ugyanez. A 69. percben aztán eldőlt az addig is egyesélyes mérkőzés. A másfél perccel korábban Bale-nek remek kiugratást adó – a walesi elszerencsétlenkedte az akciót – Cristiano Ronaldo pazar mozdulat végén fejjel talált be a jobb felsőbe (0–2). A mértani beemelés Isco érdeme volt. A hátralévő idő már csak eltelt, a hátrányban lévő hazaiak addigra elveszítették a minimális motivációjukat is, a Real pedig eközben erősen takarékra helyezte magát.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
24. FORDULÓ

Elche–Real Madrid 0–2 (Benzema 56., Cristiano Ronaldo 69.)
KORÁBBAN
Real Sociedad–Sevilla 4–3 (Agirretxe 16., Xabi Prieto 48., 90. – az elsőt 11-esből, Arribas 82. – öngól, ill. Kolodziejczak 43., Bacca 67., Gameiro 78. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Rayo Vallecano 1–0 (Aduriz 86.)
Villarreal–Eibar 1–0 (Vietto 71.)

1. Real Madrid 24 20 4 74–22 +52 60
2. Barcelona 24 18 2 4 67–14 +53 56
3. Atlético Madrid 24 17 2 5 50–22 +28 53
4. Valencia 24 15 5 4 43–21 +22 50
5. Sevilla 24 14 3 7 42–30 +12 45
6. Villarreal 24 13 5 6 38–22 +16 44