La Liga: az Atlético Madrid kétgólos hátrányból győzött

B. L.B. L.
2019.09.01. 21:00
Az Atlético Madrid kétgólos hátrányból állt fel, Joao Félix szerezte az első gólt (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában a Valencia két büntetővel nyert, az Atlético Madrid kétgólos hátrányból győzött a 90. percben szerzett góllal. Az Espanyol simán kikapott otthon.

Az Atlético finoman szólva sem kezdett erősen, hiszen a 7. percben Orellana beadása után Charles a jobb alsóba fejelt, a 19. percben pedig Arbilla megpattanó lövése kötött ki a hazai hálóban (0–2).

A madridiak nem estek össze, nem úgy Diego Costa védője a masszív csatár mellett, akinek a centerezését Joao Félix váltotta gólra a 27. percben (1–2).

A fordulást követően az egyenlítés is összejött, Renan Lodi szöktetését Vitolo váltotta gólja, amikor pedig már úgy tűnt, ikszelnek a felek, jött a néhány perccel korábban beálló Thomas Partey, aki egy szép akció végén a 90. percben megszerezte a győztes gólt (3–2).

A másik 19 órás meccsen a Fradi El-ellenfele, az Espanyol otthon simán, 3–0-ra kikapott a Granadától.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Valencia–Mallorca 2–0 (Dani Parejo 42., 57.)
Atlético Madrid–Eibar 3–2 (Joao Félix 27., Vitolo 52., Partey 90., ill. Charles 7., Arbilla 19.)
Espanyol–Granada 0–3 (Puertas 13., Fernández 68., Azeez 74.)
21.00:Villarreal–Real Madrid (Tv:Spíler2)– élőben az NSO-n!