La Liga: 1950 óta nem látott tettet hajtott végre az Atlético

2015.01.31. 19:53
A körülményeket nehéz lenne ideálisnak nevezni (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában az Atlético Madrid 3–1-re legyőzte idegenben az Eibart.

Kifejezetten pocsék talajon megrendezett mérkőzésen nem húzta sokáig az időt a címvédő, Antoine Griezmann már a 7. percben kilőtte a bal alsót, majd Mario Mandzukic az első félidő derekához érve kétszer is eredményes volt.

Griezmann a második találatnál előkészítőként jeleskedett, így a januárt öt góllal és három assziszttal zárta.

Az Atlético Madrid 1950-ben szerzett legutóbb vendégként három gólt az első 25 percben, akkor a Real Madrid ellen. Érdekesség, hogy a két csapat őszi mérkőzésén is a 25. percre rendezte le az újoncot a címvédő, akkor 2–0 után tudott szépíteni az Eibar.

A kozmetikázás ezúttal is összejött, a 89. percben Federico Piovaccari szépített (1–3).

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
21. FORDULÓ
Eibar–Atlético Madrid 1–3
(Piovaccari 89., ill. Griezmann 7., Mandzukic 23., 25.)
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNY
Real Madrid–Real Sociedad 4–1 (J. Rodríguez 3., S. Ramos 37., Benzema 52., 76., ill. Elustondo 1.)