Az Atlético elszállt, a bajnoki cím kapujában a Barca

2016.05.08. 16:53
Luis Suárez az Espanyol ellen is szárnyalt (Fotó: Reuters)
Két csapatnak maradt esélye megnyerni a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2015–2016-os idényét, mivel az Atlético Madrid 2–1-re kikapott a már biztos kieső Levante otthonában, a listavezető Barcelona, illetve a Real Madrid viszont egyaránt győzelmet aratott. A címvédő katalánok 5–0-ra diadalmaskodtak a városi rivális Espanyol ellen, míg a „királyi gárda” 3–2-re a Valencia felett.

BARCELONA–ESPANYOL 5–0

Nem kellett sokat várni a címvédő és listavezető Barca vezetésére: a nyolcadik percben Lionel Messi szabadrúgásból gyönyörű gólt lőtt az Espanyol kapujába. Az ötszörös aranylabdás támadónak ez volt a hetedik, szabadrúgásból szerzett találata az idényben.

Az Espanyol meglehetősen harcosan küzdött, s a szünetig megúszta több kapitulálás nélkül, de a második félidőben a Barca beindult. Luis Suárez az 52. és a 61. percben is eredményes volt, majd Rafinha alig egy perccel azután, hogy csereként beállt, úgyszintén.

Suárez második gólja a La Liga 2015–2016-os idényének ezredik találata volt. A spanyol élvonalban ez sorozatban a kilencedik szezon, amelyben legalább ezer gól esett. Legutóbb a 2006–2007-es kiírásban maradtak ezer alatt a csapatok (942).

A végeredményt Neymar állította be – a Barca 5–0-ra nyert, s az utolsó fordulóban, május 14-én a – Sevilla otthonában 4–1-re győző, s ezzel a bennmaradást kiharcoló – Garanada otthonában lehet bajnok. Ha az éllovas nyer, biztosan aranyérmes, illetve ha a Real Madrid nem győz La Corunában, akkor is a saját mérkőzése kimenetelétől függetlenül bajnok.

LEVANTE–ATLÉTICO MADRID 2–1

A bajnoki címre pályázó három gigász közül az Atlético Madrid került leghamarabb előnybe: a második percben Koke remek kiugratásából Fernando Torres szerezte meg 108. gólját az Atlético mezében, amivel immár a klub hetedik legeredményesebb góllövője. Torresnek ez volt a tizedik találata a bajnokságban, legutóbb a 2009–2010-es évadban, még a Liverpool játékosaként ét el legalább tíz bajnoki gólt. Kokének pedig ez volt a tizennegyedik asszisztja a liga mostani kiírásában, ami a XXI. századot nézve klubrekord.

A már biztos kieső Levante a szünet előtt egyenlített, azaz Diego Simeone együttese április 9. után ismét gólt kapott a La Ligában.

Hiába támadott az Atlético a hajrában, nem talált be, a sereghajtó viszont egy kontra végén Giuseppe Rossi révén igen, így a madridiaknak matematikai esélyük sem maradt az első hely megszerzésére.

Érdekesség, hogy az Atlético Simeonéval a kispadon még sohasem nyert bajnokit a Levante vendégeként: öt meccsből hármat elvesztett, kettőn döntetlent játszott.

REAL MADRID–VALENCIA 3–2

A „királyi gárda” az első negyvenöt percben kétgólos előnyre tett szert: előbb Cristiano Ronaldo szerezte meg a 23. gólját az idei (2016-os) 23. tétmeccsén egy szép átlövésből, majd Karim Benzema növelte a madridiak előnyét egy vélhetően lesállásról született találattal.

A Valencia az 55. percben szépített Rodrigo révén, de Ronaldo négy percre rá válaszolt. A vendégek a hajrában szépítettek, majd Rodrigo piros lapja miatt tíz emberrel fejezték be a találkozót.

A Real Madrid megelőzte az Atléticót, s ha az utolsó fordulóban három pontot szerez a bennmaradást kiharcoló Deportivo vendégeként, miközben a Barcelona nem nyer, akkor bajnok lesz.

ÁLVARO ARBELOA AZ UTOLSÓ HAZAI MÉRKŐZÉSÉN LÉPETT PÁLYÁRA A REAL MADRIDBAN

LA LIGA – A KÉT BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ PROGRAMJA
Barcelona Real Madrid
38. forduló Granada (i) Deportivo La Coruna (i)

A REAL MADRID–VALENCIA MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A LEVANTE–ATLÉTICO MADRID MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A BARCELONA–ESPANYOL MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A vasárnapi meccsek után eldőlt, hogy a Betis, az Espanyol, a Deportivo és a Granada a következő idényben is biztosan élvonalbeli lesz, a Megyeri Balázst foglalkoztató Getafe, valamint a Sporting Gijón, Rayo Valleceno hármasából csak egy harcolhatja ki a bennmaradást a 38. fordulóban.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ

37. FORDULÓ

Real Sociedad–Rayo Vallecano 2–1 (Oyarzabal 12., Bautista 50., ill. Javi Guerra 69.)
Real Madrid–Valencia 3–2 (C. Ronaldo 26., 59., Benzema 42., ill. Rodrigo 55., André Gomes 81.)
Villarreal–Deportivo La Coruna 0–2 (Fadzsr 32., Lucas Pérez 56.)
Getafe–Sporting Gijón 1–1 (Scsepovics 80., ill. Sergio Álvarez 50.)
Eibar–Betis 1–1 (Sergio Enrich 73., ill. Rubén Castro 37.)
Barcelona–Espanyol 5–0 (Messi 8., L. Suárez 52., 61., Rafinha 74., Neymar 83.)
Sevilla–Granada 1–4 (Diego González 74., ill. Cuenca 46., 88., Babin 79., el-Arabi 86. – 11-esből)
Las Palmas–Athletic Bilbao 0–0
Celta Vigo–Málaga 1–0 (Nolito 31.)
Levante–Atlético Madrid 2–1 (Casadesús 30., G. Rossi 89., ill. F. Torres 2.)