Tovább tart az Atlético nyeretlensége a Real ellen; Oblak kellett az egy ponthoz is

2019.09.28. 20:51
A küzdelem dominált a 223. madridi derbin (Fotó: AFP)
Nem hozott gólt az Atlético Madrid és a Real Madrid derbije a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában, Zinédine Zidane együttesének viszont ez is elég volt ahhoz, hogy élre álljon a tabellán. A hazaiak legjobbja a szlovén kapus, Jan Oblak volt.

A TALÁLKOZÓ ONLIVE KÖZVETÍTÉSE IDE KATTINTVA OLVASHATÓ VISSZA!

Az Atlético Madrid 2016, hazai pályán pedig még régebb, 2015 februárja óta először akarta legyőzni a Real Madridot. Ugyanakkor Zinédine Zidane együttese a La Liga 2019–2020-as idényének utolsó, még veretlen csapataként várta a 223. madridi derbit.

Ahogyan arra számítani lehetett, nem a futball szépsége dominált a találkozó első félidejében. A Real Madrid valamivel többet birtokolta a labdát, annak elvesztése után pedig igyekezett minél hamarabb elfojtani az Atlético játékát. Sergio Ramos már az ötödik percben egy kemény belemenést idéző mozdulattal köszöntötte az őt előzőleg felbőröző Joao Félixet a városi rangadón.

Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, Joao Félix 12 méterről, jobbról, éles szögből alig egy méterrel tévesztette el a bal alsó sarkot. Az első játékrész derekán Toni Kroos villant kétszer is, előbb laposan, majd középmagasan próbálta a bal kapufa belső éle mellé csavarni a labdát, mindkétszer jó 22-24 méterről, ám Jan Oblak bravúrral hárította az első, majd a második kísérletét is.

A második félidőben is maradt minimális mezőnyfölényben a Real. Hiába az Atlético játszott hazai pályán, Diego Simeone együttese inkább a kontrákra próbált hagyatkozni, no meg Kieran Trippier jobbról érkező beadásaira... ezekből viszont képtelen volt kaput eltaláló lövést felmutatni.

No a Real sem ontotta magából a helyzeteket, amikor viszont Oblak védeni kényszerült, akkor bravúrra volt szüksége: a 77. percben Karim Benzema fejese hozhatott volna három pontot a Real konyhájára, de a szlovén kapus erre a labdára is odaért.

Már-már úgy tűnt, az Osasuna és a Sevilla után zsinórban a harmadik bajnokiját is lehozza Zidane csapata a kapuját eltaláló lövés nélkül, ám a 90. percben Diego Costa legalább ettől a szégyentől megmentette az Atléticót.

A hazaiak teljesítményéről sokat elmond, hogy a mérkőzés legjobbjának a háromszor védő, de mindannyiszor nagyon-nagyot mentő Oblakot választották...

A Real viszont az egy ponttal is a bajnoki tabella élére ugrott.