Messi a kispadról beállva szerzett győztes gólt az Atlético ellen

2015.09.12. 20:28
Lionel Messi csereként beállva győztes gólt lőtt az Atlético ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) harmadik fordulójában a címvédő Barcelona hátrányból 2–1-re nyert az Atlético Madrid vendégeként. A katalánok győztes gólját a csereként beálló Lionel Messi szerezte.

Lionel Messi csak a kispadon kapott helyet az Atlético Madrid–Barcelona összecsapáson, mert a válogatott meccsek és második gyermeke születése miatt alig tudott edzeni a találkozót megelőző napokban.

Az első félidőben nem esett gól, nagy lehetőségeket is alig jegyezhettünk fel. Fordulás után az Atlético az első félidei játékával ellenben sokkal bátrabb volt, s az 51. percben Fernando Torres góljával előnybe került. 1–0

Nem sokáig örülhettek a „matracosok”: néhány perccel később Neymar remekbe szabott szabadrúgásgóllal egyenlített. Luis Enrique 1–1-nél pályára küldte Messit, aki a 76. percben gólra váltotta Luis Suárez szép előkészítését, majd a minap megszületett kisfiának ajánlotta a találatot. 1–2

A Barca megérdemelten nyert, Diego Simeone Atlético-edzőként pedig továbbra sem nyert még bajnokin a katalánok ellen. A mérkőzésen mindkét kapu előtt volt egy-egy egyértelmű kezezés a tizenhatoson belül (Javier Mascherano és Diego Godín eseténél), ám Antonio Mateu Lahoz sípja mindkétszer néma maradt.

Az Atlético először kapott ki, a Barcelona viszont továbbra is hibátlan, és első.