La Liga: a Villarreal három góllal küldte haza az Atlético Madridot

2016.12.12. 22:40
Az Atlético Madrid némi meglepetésre sima, háromgólos vereséget szenvedett az őt a tabellán ezzel a sikerrel meg is előző Villarreal otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 15. fordulójának záró mérkőzésén.

Aligha árulunk el nagy titkot: az Atlético Madrid legújabb kori sikereinek titka a fegyelmezett csapatmunka és a stabil védekezés – nos, ennek kevés nyomát láthattuk a Villarreal elleni bajnoki első félidejében, ugyanis a hazaiak két nagy madridi hibát kétszer is góllal büntettek, előbb Manuel Trigueros, majd Jonathan dos Santos révén.Manuel Trigueros, majd Jonathan dos Santos révén.

Legutóbb az első félidőben a Barcelona jutott két gólig az Atlético ellen, még az év elején, most külön pechként az első félidő hajrájában sérülés miatt le kellett cserélni Jan Oblak kapust.

A második játékrészben hiába várta Diego Simeone (is) a huszáros rohamokat az Antoine Griezmann, Kévin Gameiro, Yannick Carrasco hármastól, ezek elmaradtak, sőt a Villarreal még egyszer lecsapott (Roberto Soriano mögött alig hat piros-fehér mezes álldogált, amikor az olasz betalált...) – így aztán az Atlético pontszerzése is elmaradt.

Halmazati büntetésként a Villareal megelőzte a fővárosiakat, akik a Barcelonával szemben hat, a nagy rivális Real Madriddal szemben pedig már 12 pontos hátrányban vannak.

Jellemző adat: Oblak utóbbi nyolc bajnokiján 11 gólt kapott, míg az előző 29 La Liga-találkozón összesen 12-szer kapitulált – majd a hazaiak felavatták az Oblakot váltó Miguel Ángel Moyát is.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ

Villarreal–Atlético Madrid 3–0 (Trigueros 28., J. dos Santos 38., R. Soriano 93.)

KORÁBBAN

Real Madrid–Deportivo La Coruna 3–2 (Morata 50., Mariano Díaz 84., S. Ramos 93., ill. Joselu 63., 65.)
Eibar–Alavés 0–0
Celta Vigo–Sevilla 0–3 (Iborra 51., 84., 92. – 11-esből)

Espanyol–Sporting Gijón 2–1 (Caicedo 54., Léo Baptistao 90., ill. Cop 92.)
Real Betis–Athletic Bilbao 1–0 (R. Castro 18.)
Osasuna–FC Barcelona 0–3 (Luis Suárez 59., Messi 72., 92.)
Real Sociedad–Valencia 3–2 (Willian 2., 24., Juanmi 91., ill. Parajo 36. – 11-esből, Bakkali 93.)
Las Palmas–Leganés 1–1 (Livaja 21., ill. M. Guerrero 76. – 11-esből)

1. Real Madrid 15 11 4 40–14 +26 37
2. FC Barcelona 15 9 4 2 37–15 +22 31
3. Sevilla 15 9 3 3 28–20 +8 30
4. Villarreal 15 7 5 3 22–10 +12 26
5. Real Sociedad 15 8 2 5 26–21 +5 26
6. Atlético Madrid 15 7 4 4 28–14 +14 25
7. Athletic Bilbao 15 7 2 6 20–18 +2 23