La Liga: a Sevilla tíz emberrel egyenlített a 92. percben

2018.12.23. 18:39
Wissam Ben Yedder és a köd volt az utolsó percek főszereplője a Butarque-ban (Fotó: AFP)
A Sevilla 1–1-es döntetlent harcolt ki a Leganés vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17 fordulójában, az év utolsó játéknapján.

A kiesőzóna közeléből menekülő madridi együttes Vesga fejes góljával már az ötödik percben megszerezte a vezetést, majd a második félidőt emberelőnyben kezdhette meg, miután az első játékrész lefújását követően a vendégektől Franco Vázquezt kiállította a játékvezető. A Palermo korábbi argentin játékosa hét év után először kapott piros lapot élvonalbeli bajnoki mérkőzésen.

A Sevilla azonban a 92. percben, tíz emberrel is egyenlített: Wissam Ben Yedder talált be nyolcadszor ebben az idényben, ezzel utolérte a házi góllövőlista élén André Silvát.

Az andalúziai alakulat vendégként sorozatban negyedszer játszott döntetlent, míg a Leganés már hét forduló óta veretlen.

Az ősz utolsó mérkőzésén a kieső helyen álló Rayo Vallecano hazai környezetben 2–1-re legyőzte az Enisz Bardit a 78. percig a soraiban tudó Levantét.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Leganés–Sevilla 1–1 (Vesga 5., ill. Ben Yedder 92.)
Rayo Vallecano–Levante 2–1 (Tono 23. – öngól, De Tomás 67., ill. Rochina 60.)

KORÁBBAN
Valencia–Huesca 2–1 (Dani Parejo 25., Piccini 94., ill. Cucho Hernández 72. – 11-esből)