La Liga: a Real Madrid ismét kikapott, a Valencia negyedik

2019.05.12. 20:31
A Real Sociedad 3–1-re legyőzte a Real Madridot (Fotó: AFP)
A Real Madrid jól kezdett, ám 3–1-es vereséget szenvedett a Real Sociedad otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában. A Valencia 3–1-re legyőzte az Alavést, ezzel az utolsó forduló előtt átvette a Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyet a Getafétól.

Pedig jól indult a mérkőzést a Real Madrid számára: a 6. percben Karim Benzema átadása után Brahim Díaz indult meg a tizenhatos bal szélénél, és mutatott be valamit abból, miért is igazolta le télen a királyi gárda a Manchester Citytől. Két csel után a hosszú alsó sarokba csavarta a labdát (0–1). A 26. minutumban Willian José sarokkal adott gólpasszt Mikel Merinónak, aki 12 méterről varrta a labdát a jobb felső sarokba (1–1).

Még az első félidő hajrájában megszerezhette volna a vezetést a hazai együttes. Willian José lövését Jesús Vallejo kézzel hárította, amiért a madridi bekk piros lapot, a hazai csapat pedig büntetőt kapott. A labdát a sértett küldte kapura, ám Courtois megfogta a pocsékul helyezett lövést.

A második játékrészben azonban már nem volt szerencséje a belga hálóőrnek. Az 57. percben Joseba Zaldúa túlugrotta Marcelót, és közel tíz méterről a madridi kapuba fejelt. Courtois széttárt karokkal mutatta, erre nem számított (2–1). A 67. percben megpecsételődött a madridiak sorsa: Mikel Oyarzabal lövése a kapufáról a 17 éves Ander Barrenetxea elé pattant, aki 14 méterről a jobb felsőbe lőtt – Courtois ugyan beleért, de védeni ezúttal sem tudott (3–1).

Az Atlético pontszerzésével (1–1, Sevilla) hét pont a különbség a két madridi nagy csapat között.

A Valencia 3–1-re nyert az Alaves ellen, így megelőzte a Barcelonától 2–0-s vereséget szenvedő Getafét a BL-indulást jelentő negyedik helyért folyó versenyben.

A BARCELONA–GETAFE MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHAT BŐVEBBEN.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Celta Vigo 3–1 (R. García 16., 17. – az elsőt 11-esből, I. Williams 40., ill Aspas 88.)
Atlético Madrid–Sevilla 1–1 (Koke 30., ill. Sarabia 70.)
Barcelona–Getafe 2–0 (Ar. Vidal 39., Djené 89. – öngól)
Real Betis–Huesca 2–1 (Joaquín 22., 99., ill. Juanpi 55. – 11-esből)
Girona–Levante 1–2 (Stuani 60., ill. J. Morales 62., Bardi 85.)
Rayo Vallecano–Real Valladolid 1–2 (A. Medran 73., ill. Enes Ünal 6. – 11-esből, S. Guardiola 80.)
Valencia–Deportivo Alavés 3–1 (Soler 29., S. Mina 34., Gameiro 68., ill. X. Navarro 12.)
Villarreal–Eibar 1–0 (Toko Ekambi 59.)
Leganés–Espanyol 0–2 (B. Iglesias 35., 71. – a másodikat 11-esből)
Real Sociedad–Real Madrid 3–1 (Merino 26., Zaldúa 57., Barrenetxea 67., ill. B. Díaz 6.)

1. Barcelona 37 26 8 3 88–34 +54 86
2. Atlético Madrid 37 22 9 6 53–27 +26 75
3. Real Madrid 37 21 5 11 63–44 +19 68
4. Valencia 37 14 16 7 49–35 +14 58
5. Getafe 37 15 13 9 46–33 +13 58
6. Sevilla 37 16 8 13 60–47 +13 56
7. Athletic Bilbao 37 13 14 10 41–43 –2 53
8. Real Sociedad 37 13 11 13 45–44 +1 50