A BL-búcsú után kétgólos Barca-siker a foghíjas Camp Nouban

2019.05.12. 18:20
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó előtti, 37. fordulójában a már biztos bajnok Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyre hajtó Getafét.

A Barcelona két góllal legyőzte a Getafét a Camp Nouban (Fotó: AFP)

A bajnoki címet már korábban bebiztosító, a hét közben azonban 3–0-s első meccses előnyről a Bajnokok Ligájától búcsúzó Barcelona a meglehetősen foghíjas Camp Nouban fogadta a BL-indulást érő negyedik helyre hajtó Getafét. A Liverpool elleni 4–0-s vereség után kissé kedvtelen katalánok visszafogottan kezdtek, a vendégek Jorge Molina révén megszerezhették volna a vezetést: a támadó előbb jó helyzetből nem találta el a kaput, majd les miatt – jogosan – érvénytelenítették a találatát.

Ezt követően a Barcelona fokozatosan átvette az irányítást, s egyre több munkát adott a vendégek kapuját őrző David Soriának. A kapus Ivan Rakitic lövését még könnyedén hárította, három perccel később azonban már ő is tehetetlen volt: Lionel Messi jobb oldali szabadrúgása után Gerard Piqué csúsztatott, David Soria védett, majd a kipattanót a leggyorsabban eszmélő Arturo Vidal öt méterről a kapuba küldte. 1–0

Nem sokkal később Malcom megduplázhatta volna az előnyt, David Soria azonban nagyot védett lábbal. A Getafe kapusa a második félidőben is bemutatott néhány védést, majd a hajrában a semmiből kis híján egyenlített a vendégcsapat: a 88. percben jobb oldali beadás után Hugo Duro a kapu előtt keresztbe fejelte a labdát, amelyet Jorge Molina néhány lépésről – és lehet, hogy lesről – a jobb oldali kapufára bólintott.

Ezt a kimaradt helyzetet szinte azonnal megbüntette a Barcelona, amely Djené Dakonam komikus öngóljának köszönhetően 2–0-ra megnyerte a mérkőzést.

A vereség és a Valencia Alavés felett aratott győzelme miatt a madridiak lecsúsztak a negyedik helyről, az utolsó fordulóban azonban még kiharcolhatják a BL-indulást. A bajnokságot a Barcelona az Eibar otthonában, a Getafe pedig a Villarreal ellen hazai pályán zárja.