La Liga: a Real Madrid hozta a kötelezőt Megyeriék ellen

2016.04.16. 18:00
A Real Madrid hozta a kötelezőt, 5–1-re legyőzte a Getafét (Fotó: AFP)
A Real Madrid 5–1-re legyőzte a Getafét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában.

A Real Madrid a kezdés után azonnal jelezte, igényt tart a három pontra, kapujához is szegezte a hazai Getafét. Az első nagy helyzetre a 13. percig kellett várni, Benzema középre gurított labdája Cristiano Ronaldo lába előtt suhant el néhány centivel, majd a portugál nem sokkal később óriási kapufát rúgott.

A 29. percben Karim Benzema révén már megszerezte a vezetést a Real: a francia támadó James Rodríguez mesterien betekert labdáját egyből a kapu jobb alsó sarkába lőtte (1–0). A védelem rosszkor lépett ki, így Benzema nem volt lesen.

A 40. percben kettőre növelték előnyüket a blancók! Isco lódult meg a jobb szélen, Benzemával kényszerítőzött, a visszakapott passz után pedig hét méterről, külsővel higgadtan a jobb alsó sarokba gurított (2–0).

A Getafénak egy félidőnyi játék után nem volt kaput eltaláló lövése.

Az ötvenedik percben Benzema nagyszerűen ugratta ki Gareth Bale-t, aki – kihasználva sebességét – a kapuig meg sem állt, és egy az egyben a kapussal nem hibázott (3–0).

A találkozó 76. percében nem mindennapi helyről jutott szabadrúgáshoz a Getafe, még Cristiano Ronaldo is beállt a kapuba, hogy a Real Madrid elkerülje a gólt.

A hajrában szépített a Megyeri Balázst is foglalkoztató (a magyar kapust nem nevezték a meccskeretbe) Getafe: a Real-nevelés Pablo Sarabia 17 méterről óriási gólt akasztott a bal felső sarokba, Keylor Navas hiába nyújtózkodott, esélye sem volt védeni (3–1).

A hazaiak nem örülhettek sokáig, a 88. percben James is betalált, miután egy védőt kicselezve öt méterről a bal alsóba belsőzött (4–1), a ráadásban pedig Cristiano Ronaldo is ünnepelhetett (5–1).

CR 12, Getafe elleni összecsapásán ezzel húsz gólnál jár már, míg a BBC behozta a bajnokságban az MSN-t: a két csapat hármasa egyaránt 69-69 találatot jegyez ebben a kiírásban.

Sikerével a Real Madrid egy pontra megközelítette az éllovas Barcelonát, valamint megelőzte a tabellán az Atlético Madridot, ám Luis Enrique és Diego Simeone csapata nem lépett még pályára ebben a fordulóban.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
33. FORDULÓ

Getafe–Real Madrid 1–5 (Sarabia 84., ill. Benzema 29., Isco 40., Bale 50., J. Rodríguez 88., C. Ronaldo 92.)
Celta Vigo–Real Betis 1–1 (Pablo Hernández 78., ill. N’Diaye 24.)
Las Palmas–Sporting Gijón 1–1 (Bigas 3., ill. Jony 48.)
Eibar–Real Sociedad 2–1 (Enrich 32., Escalante 58., ill. Zurutuza 7.)

1. Barcelona 32 24 4 4 87–27 +60 76
2. Real Madrid 33 23 6 4 98–30 +68 75
3. Atlético Madrid 32 23 4 5 54–16 +38 73
4. Villarreal 32 17 9 6 41–26 +15 60
5. Celta Vigo 33 15 8 10 46–53 –7 53