La Liga: a Real Madrid 2016 óta először nyert Barcelonában

2019.01.27. 22:44
Bale is ünnepelhetett – sérülése után góllal tért vissza a Realba (Fotó: AFP)
A Real Madrid 2016 óta először tudott bajnoki mérkőzést nyerni Barcelonában – a királyiak 4–2-re verték meg az Espanyolt.

A Real Madrid nem győzni járt az elmúlt két évben Barcelonába. 2017-ben és 2018-ban ugyanis egyszer sem nyertek a fővárosiak bajnoki meccsen az FC Barcelona és az Espanyol vendégeként (2017-ben a spanyol szuperkupában 3–1-re), három ponttal legutóbb 2016-ban távoztak (akkor mind a két csapat otthonában győzni tudtak).

Most viszont már a 15. percben 2–0-ra vezetett a Real az Espanyol otthonában. Mindkét vendéggólban főszerepet játszott 2018 aranylabdása, a horvát Luka Modric.

Az első találatnál ő lőtt először kapura egy szóló végén, majd a korábbi Real-kapus, Diego Lópezről kipattanó labdát Karim Benzema lőtte a kapuba. 0–1

A 15. percben aztán Modric a tizenhatos csücskéről, a jobb oldalról mesterien csavarta középre a labdát, amelyet Sergio Ramos a kapuba bólintott. A védő ebben az idényben, a bajnokságban az ötödik gólját jegyezte, míg a BBC statisztikái szerint ez volt az 50. fejes gólja a Real Madridban. 0–2

Az Espanyol ezután szépített, de még az első félidő ráadásában Benzema a tizenhatos bal oldaláról a kapu hosszú oldalába lőtt, amivel tulajdonképpen lezárta a meccs érdemi részét. A francia csatárnak 2019-ben a vasárnapi meccsen jegyzett duplája volt a harmadik, illetve negyedik gólja tétmeccsen, amúgy a bajnokságban 21 mérkőzésen kilencnél tart. 1–3

Bár a három pont sorsa korán eldőlt, azért a második félidőben is történt egy s más.

Visszatért a sérüléséből felépülő Gareth Bale, aki csapata legutóbbi hat tétmérkőzését kihagyta, ezúttal viszont a 64. percben csereként pályára lépett, majd három perccel később gólt is szerzett.1–4

A 72. percben Raphaël Varane piros lapot kapott a Realból, mert Jesús Gil játékvezető úgy ítélte meg, hogy szabálytalankodott a gólhelyzetben kilépő hazai támadóval szemben, de a visszajátszások alapján nem egyértelmű, hogy valóban hozzáért-e az Espanyol játékosához. A hazaiak a 81. percben megszerezték a második góljukat, de így is 4–2-es vereséget szenvedtek. A meccs krónikájához tartozik még, hogy a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni Sergio Ramost,saki eddig ebben a bajnoki szezonban minden mérkőzést végigjátszott, először kellett idő előtt elhagynia a pályát (Nacho váltotta).

A Real Madrid pedig a régóta várt barcelonai sikerrel immár 39 pontnál jár a tabellán, amivel a 3. helyen áll, a hátránya a 2. Atléticóval szemben öt, az éllovas Barcelonához képest tíz pont.