La Liga: a Real Madrid keserű élménye – Málaga nem Róma

2016.02.21. 17:54
A taktikus játék és küzdelem pontot ért a Málagának a Real Madrid ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a Real Madrid döntetlent játszott Málagában, az Atlético Madrid pedig este otthon a Villarreallal. A madridi riválisok hátránya a listavezető Barcelonával szemben a forduló előtti állapothoz képest két-két ponttal nőtt: a Real esetében hétről kilencre, illetve az Atlétocónak hatról nyolcra.

A kezdés után a Karim Benzemát és Gareth Bale-t is nélkülöző Real Madrid ragadta magához a kezdeményezést – Cristiano Ronaldo társa a csatársorban Jesé és Isco volt –, mezőnyfölényhez is jutott, de nagyobb helyzet a fellazult védelem ellen kontrázó hazaiak előtt adódott. A Málaga az első félidő közepén két tiszta ziccert hibázott – másodszor a vetődő Keylor Navas spiccéről a lécre pörgött a labda –, ez pedig a 33. percben megbosszulta magát. Jesé ziccere még kimaradt ugyan, ám a következő lehetőséget már kihasználta a Real. Az oldalról beérkező szabadrúgást Cristiano Ronaldo remek mozdulattal csúsztatta fejjel a túlságosan kint helyezkedő Carlos Kameni fölött a málagai kapuba (0–1). Apró szépséghiba, hogy a portugál a szabadrúgás pillanatában lesen állt… Három perccel később aztán Kameni jóvátette a hibáját, miután hárította a buktatott Cristiano Ronaldo büntetőjét.

A második felvonásban még kiegyenlítettebb mezőnyjátékot láthattunk. A játék képe sokáig nem változott, a Real némi mezőnyfölényben játszott, de a Málaga labdaszerzés után veszélyes és gyors támadásokat vezetett. A vendégeket az 51. percben Keylor Navas újabb bravúrja mentette meg az egyenlítéstől, amire aztán fertályórát kellett várni. A 66. percben a bal oldali hazai akciót a szélen és középen sem védekezte jól le a madridi együttes, a labda eljutott a hosszún helyezkedő Raúl Albentosáig, aki igazítás nélkül lőtt a madridi kapuba (1–1).

A hajrában „szétszakadt” a pálya, így a középpályát gyorsan átjátszották a csapatok, a védelmi vonalak döntően a tizenhatos előtt kezdtek el komolyabban zárni. A kapu előtt és a befejezéseknél tanácstalannak tűnt a Real Madrid – miként vezetőedzője, Zinedine Zidane is az oldalvonal mellett –, az önmagához képes lelassuló, kevés váratlant húzó vendégcsapat a kapura kevés veszélyt jelentett. Nem is sikerült megszereznie a győztes találatot.

A BL-nyolcaddöntő első, római felvonásán 2–0-s győzelmet arató Real Madrid ezúttal meg sem közelítette hétközi játékát, színvonalban és sebességben is elmaradt az olaszok ellen mutatott teljesítményétől.

Az Atlético Madrid otthon gól nélküli döntetlent játszott a Villarreallal. Nehezen kerültek a játékosok lövőhelyzetbe, a mezőnyben rengeteget dolgozó felek nem igazán engedték egymást kibontakozni. Az Atlético többet birtokolta és járatta a labdát, a kapu felé is kétszer annyit lőtt, mint a kaput végül el sem találó ellenfele, de a végeredményt tekintve ez semmit nem számított. A vendégek lelkes és fegyelmezett játéka egy pontot ért az erővel is bíró Villarrealnak.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ

Málaga–Real Madrid 1–1 (Raúl Albentosa 66., ill. Cristiano Ronaldo 33.)
Atlético Madrid–Villarreal 0–0
Athletic Bilbao–Real Sociedad 0–1 (Jonathas 17.)
Granada–Valencia 1–2 (Méndez 92., ill. Parejo 55., Mina 90.)
Rayo Vallecano–Sevilla 2–2 (Manucho 43., Miku 62., ill. N'Zonzi 10., Iborra 20.)

1. Barcelona 25 20 3 2 67–20 +47 63
2. Atlético Madrid 25 17 4 4 35–11 +24 55
3. Real Madrid 25 16 6 3 71–24 +47 54
4. Villarreal 25 14 7 4 30–18 +12 49
5. Sevilla 25 11 8 6 36–26 +10 41
6. Celta Vigo 25 11 5 9 38–44 –6 38
7. Eibar 25 10 6 9 40–34 +6 36
8. Athletic Bilbao 25 10 5 10 36–36 0 35