La Liga: a kétgólos előny nem volt elég a Barcának

2015.12.12. 17:52
Andrés Iniestának és a Barcelonának kellemetlen meglepetésben volt része (Fotó: Action Images)
A Barcelona hiába vezetett két góllal otthon a Deportivo La Coruna ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, csak egy ponttal gazdagodott, 2–2 lett a vége.

MESSI, MESSI ÉS MESSI
Messi 2014. november 22. óta először talált be szabadrúgásból a Camp Nouban. Akkor a Sevilla volt az áldozata.
Messi 18. alkalommal volt eredményes szabadrúgásból a Barcelonában, már csak eggyel van lemaradva Ronaldinhótól.
Ez volt a századik Barcelona-mérkőzés, amelyen Messi szerezte az első gólt.
Messi ötödször jutott el legalább 50 gólig egy naptári évben. 2010: 60; 2011: 59; 2012: 91; 2014: 58; 2015: 50.

A sérült Neymar távollétében Sandro Ramírez kezdett Luis Suárez és Lionel Messi mellett a Barcelona csatártriójában. A hazaiak mezőnyfölénye sokáig meddőnek bizonyult, sőt az egyik Depor-kontránál Claudio Bravónak nagyot kellett védenie.

A 39. percben megtört a vendégek ellenállása, Messi mintaszerűen csavart szabadrúgásból a bal felső sarokba. 1–0

Az argentin a 62. percben kiosztott egy gólpasszt is, mégpedig Ivan Rakiticnak, aki mintegy 24 méterről nagy erővel lőtte ki a kapu jobb oldalát. 2–0

11: Rivaldo

Zsebben a három pont, gondolhatták a Barca-szurkolók, és valószínűleg néhány hazai játékos is ebben a hitben élt.

Az utolsó negyedórában ugyanis kiengedtek a katalánok, ami sokba került nekik. A 74. percben még csak lesgólig jutott a Depor, a 77. percben viszont Lucas Pérez már szabályos körülmények között talált be. 2–1

Az igazi hideg zuhany a 86. percben érkezett a hazaiak számára, Álex Bergantinos védhetetlen lövésével a vendégek egyenlítettek, és elvittek egy pontot a Camp Nouból. 2–2

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ

Barcelona–Deportivo La Coruna 2–2 (Messi 39., Rakitic 62., ill. L. Pérez 77., Bergantinos 86.)
Celta Vigo–Espanyol 1–0 (Aspas 43.)
Levante–Granada 1–2 (Simao 66., ill. Penaranda 50., 88.)
Sevilla–Sporting Gijón 2–0 (Gameiro 75., 80. – az elsőt 11-esből)
Las Palmas–Betis 1–0 (Willian José 93.)

1. Barcelona 15 11 2 2 36–15 +21 35
2. Atlético Madrid 14 10 2 2 20–6 +14 32
3. Real Madrid 14 9 3 2 32–12 +20 30
4. Celta Vigo 15 8 4 3 26–22 +4 28