La Liga: a Kanári-szigeteken is megbotlott a Real Madrid

2016.09.24. 22:37
Cristiano Ronaldo nem tudta bevenni a Gran Canariát (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában a Real Madrid hiába vezetett kétszer is, csak egy ponttal távozott a Las Palmas otthonából (2–2).

A „királyi gárda” az első félidőben spanyol idénycsúcsot jelentő 17 alkalommal próbálta meg bevenni az ellenfél kapuját, de erre csupán Marco Asensio volt képes a 33. percben: Nacho lövését még védte Javi Varas, a kipattanó után azonban az üres kapuba fejelt a spanyol középpályás (0–1).

Mégsem vonulhatott előnnyel a szünetre a vendégcsapat, mert egy bal oldali beadást követően csak Tanáig jutott a labda, ő pedig a jobb alsóba lőtt (1–1).

A második félidő derekán ismét betalált a Real Madrid: Cristiano Ronaldo ziccerét hárította Javi Varas, ám ismét a vendégek egy játékosa érkezett a leggyorsabban, és Karim Benzema közelről nem hibázott (1–2).

Benzema a Realhoz érkezése óta 30 csapat ellen játszott a bajnokságban, és mind a 30 ellen szerzett gól. Cristiano Ronaldónak csak három la ligás stadionban nem sikerült betalálnia, ebből az egyik a Gran Canaria, és ez ezúttal sem jött össze, a 72. percben lecserélték.

A hajrában pedig jött a feketeleves, Araújo erőszakolta át a labdát Kiko Casillán, majd a gólvonalról a hálóba lőtt, megmentve egy pontot a csapatának (2–2).

A Real Madrid 16 egymást követő győzelem után sorozatban másodszor maradt nyeretlen a bajnokságban.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA

6. FORDULÓ

Eibar–Real Sociedad 2–0
(Illarramendi 57. – öngól, Bebé 66.)

Sporting Gijón–Barcelona 0–5
(L. Suárez 29., Rafinha 32., Neymar 81., 88., Turan 85.)

Athletic Bilbao–Sevilla 3–1
(San José 27., Balenziaga 66., Aduriz 90., ill. Nasri 55.)
Las Palmas–Real Madrid 2–2 (Tana 38., Araújo 85., ill. Asensio 33., Benzema 67.)

1. Real Madrid 6 4 2 15–6 +9 14
2. Barcelona 6 4 1 1 19–6 +13 13
3. Athletic Bilbao 6 4 2 9–6 +3 12
4. Sevilla 6 3 2 1 11–9 +2 11
5. Las Palmas 6 3 1 2 14–11 +3 10
6. Eibar 6 3 1 2 8–6 +2 10
7. Atlético Madrid 5 2 3 11–2 +9 9
8. Villarreal 5 2 3 6–3 +3 9