La Liga: a Depor legutóbb 13 éve nyert ekkora különbséggel

2016.12.05. 22:44
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának záró meccsén a Deportivo La Coruna hazai pályán 5–1-re kiütötte a Real Sociedadot, ezzel elmozdult a kiesőzónából, amelyet a Valencia jelenleg csak a jobb gólkülönbségének köszönhetően kerül el.

A Depor 2008 óta először szerzett három gólt élvonalbeli mérkőzés első félidejében a Riazorban, ahol ezt megelőzően 13 évvel ezelőtt, 2003-ban aratott hasonlóan nagy különbségű diadalt – akkor az Atlético Madridot páholta el 5–1-re.

A galíciai csapatban duplázott Florin Andone, aki sorozatban a negyedik meccsén talált be a La Ligában – erre a román játékosok közül eddig csak Gavril Balint volt képes, még 1992-ben.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
14. FORDULÓ

Deportivo La Coruna–Real Sociedad 5–1 (Sidnei 13., I. Martínez 29. – öngól, Andone 43., 77., Babel 64., ill. Berchiche 57.)

1. Real Madrid 14 10 4 37–12 +25 34
2. Barcelona 14 8 4 2 34–15 +19 28
3. Sevilla 14 8 3 3 25–20 +5 27
4. Atlético Madrid 14 7 4 3 28–11 +17 25
5. Villarreal 14 6 5 3 19–10 +9 23
6. Real Sociedad 14 7 2 5 23–19 +4 23
7. Athletic Bilbao 14 7 2 5 20–17 +3 23
8. Eibar 14 6 3 5 21–19 +2 21