La Liga: a Barcelona hetet vágott a sereghajtónak, 101 gólnál jár

2017.04.26. 21:20
Nagy az öröm Barcelonában: megszerezte első gólját a csapat színeiben Javier Mascherano (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában a Barcelona hazai pályán 7–1-re kiütötte az Osasunát, és már 101 gólnál jár a liga mostani kiírásában.

A listavezető fogadta a sereghajtót – ennél nagyobb országos egyest elképzelni is nehéz. A papírformának megfelelően már rögvest a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést a Barcelona, és a 12. percben meg is szerezte első gólját, egy védelmi hibát Messi használt ki (1–0).

Félórányi játék után a sokat bírált Andre Gomes is eredményes volt, Rakitic beadása után visszarúgta a labdát a kapu bal oldalába (2–0).

A fordulást követően hamar szépítettek a vendégek, Roberto Torres 23 méterről, szabadrúgásból a jobb felső sarokba tekert (2–1). Még mielőtt azonban nagyon reménykedhettek volna a látogatók a szép eredményben, alaposan belelendült a Barca, és húsz perccel később már öttel vezetett...

Az 57. percben Piqué kapufája után André Gomes talált be közelről, majd Messi 18 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát – ezt követően Luis Enrique pihenőt adott az argentin sztárnak (4–1). A 64. percben Paco Alcácer kihasználta a védők rossz helyezkedését, majd eljött az a pillanat, amire a Barcelona-szurkolók 2010 óta várnak: megszerezte első gólját az első csapat színeiben Javier Mascherano, aki ezúttal nem utasította vissza a tizenegyes elvégzését (6–1).

A hajrában Alcácer még egyszer betalált, így a Barca 7–1-re nyert, és 34 forduló alatt 101 gólnál jár már, az Osasuna pedig a Leganés győzelme miatt kiesett az élvonalból.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Barcelona–Osasuna 7–1 (Messi 12., 61., André Gomes 30., 57., Alcácer 64., 87., Mascherano 67. – 11-esből, ill. R. Torres 48.)
Leganés–Las Palmas 3–0 (Luciano 55., 61. – a másodikat 11-esből, Guerrero 59.)
Valencia–Real Sociedad 2–3 (Nani 68. – 11-esből, Zaza 72., ill. Diego Alves 1. – öngól, Willian José 30. – 11-esből, Oyarzabal 65.)
Deportivo La Coruna–Real Madrid 2–6
(Andone 35., Joselu 84., ill. Morata 1., J. Rodríguez 14., 67., L. Vázquez 44., Isco 77., Casemiro 87.)

1. Barcelona 34 24 6 4 101–33 +68 78
2. Real Madrid 33 24 6 3 90–38 +52 78
3. Atlético Madrid 34 20 8 6 60–25 +35 68
4. Sevilla 33 19 8 6 58–39 +19 65
5. Villarreal 34 17 9 8 49–27 +22 60
6. Real Sociedad 34 18 4 12 52–47 +5 58
7. Athletic Bilbao 33 17 5 11 46–37 +9 56