La Liga: a 101. percben bukta el a győzelmet a Valencia

B. A.B. A.
2019.08.17. 21:17
Drámai mérkőzéssel folytatódott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulója: a Valencia hiába vezetett egészen a hajráig a második félidőben, a kihagyott – illetve a túloldalt belőtt – tizenegyes két pontjába került Marcelino csapatának.

A Valencia az első óra végéhez érve szerezte meg a vezetést Kevin Gameiro révén: a francia válogatott támadó becsúszva talált be közelről egyik kedvenc ellenfelének, az elmúlt nyolc meccsén az ötödik gólját jegyezte a Real Sociedad ellen (1–0).Kevin Gameiro révén: a francia válogatott támadó becsúszva talált be közelről egyik kedvenc ellenfelének, az elmúlt nyolc meccsén az ötödik gólját jegyezte a Real Sociedad ellen (1–0).

Gameiro a 95. percben véglet eldönthette volna a három pont sorsát, ám az égbe bombázta a megítélt tizenegyest, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a túloldalt jött a büntetés: Francis Coquelin kézzel ért bele egy szabadrúgásba, amiért a középpályás piros lapot, a Real Sociedad pedig büntetőt kapott – a 101. (!) percben. Gameiróval ellentétben Mikel Oyarzabal nem hibázott, így a vendégek ponttal távoztak a Mestallából (1–1).

Az esti meccseken a Mallorca és az Osasuna is győzelemmel kezdett az újoncok közül, míg a Villarreal gólokban gazdag mérkőzésen 4–4-es döntetlent játszott a Granadával.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ

Valencia–Real Sociedad 1–1 (Gameiro 59., ill. Oyarzabal 101. – 11-esből)
Mallorca–Eibar 2–1 (D. Rodríguez 4., P. Oliveira 75. – öngól, ill. P. Oliveira 57.)
Leganés–Osasuna 0–1 (Chimy Avila 75.)
Villarreal–Granada 4–4 (Cazorla 35. – 11-esből, Moi Gómez 53., G. Moreno 65., Chukwueze 73., ill. Vico 45+6. – 11-esből, Machís 62., Soldado 75., Puertas 81.)
KORÁBBAN
Celta Vigo–Real Madrid 1–3 (Lozada 91., ill. Benzema 12., Kroos 61., L. Vázquez 80.)