La Liga: Rakitic betalált, az újonc otthonában fordított a Sevilla

2020.09.27. 20:25
A Levante a hajrában felülkerekedett az Osasunán (Fotó: Getty Images)
A Levante idegenben 3–1-re legyőzte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az Athletic Bilbao Unai López duplájával 2–1-re nyert az Eibar vendégeként. A Sevilla az újonc Cádiz otthonában 3–1-re fordított, míg a Celta Vigo 1–1-es döntetlent játszott a Valladoliddal.

Az Osasuna–Levante mérkőzésen Adrián López gólpassza után Roberto Torres találatával szerzett vezetést a hazai együttes, ám a folytatásban a vendégcsapat átvette az irányítást és csakhamar egalizált is – a 41. percben Gonzalo Melero vette be a hazai kaput (1–1). Fordulás után Roger Martí előbb elpuskázott egy tizenegyest, aztán viszont értékesítette José Campana ziccerpasszát, így segített fordítani a Levanténak (1–2). A 81. minutumban José Morales döntötte el a három pont sorsát (1–3).

Az Osasunában játszó Adrián López lassan a Levante igazi mumusává válik, aktuális csapataival a legutóbbi hét hazai meccsén hat gólban játszott szerepet a valenciaiak ellen (négy gól, két gólpassz a maival), igaz, ez a jó sorozat ezúttal nem társult pontszerzéssel.

A játéknap második találkozóján is vendégsiker született, az Athletic Bilbao 2–1-re nyert az Eibar otthonában. Az összecsapás hőse Unai López volt, hiszen a 24 éves középpályás duplájával szerezte meg a három pontot az Athletic.

A Bayern München elleni európai Szuperkupa-mérkőzést a hosszabbításban elveszítő Sevilla az első bajnokiját játszotta az idényben. A gól nélküli első félidőt követően kisebb meglepetésre szinte azonnal vezetést szerzett az újonc Cádiz: Salvi vette be Julen Lopetegui együttesének kapuját. A folytatásban Luuk de Jong egy fejes góllal egyenlített, majd a 90. percben Munir El Haddadinak köszönhetően fordított a Sevilla. A ráadásban – némi videobírózás után – még egy gól született, Ivan Rakitic köszönt be régi-új csapata színeiben, így a vendégek végül 3–1-re nyertek.

A Valladolid–Celta Vigo meccsen Iago Aspas góljával az első félidő végén szereztek vezetést a vendégek, Sergi Guardiola tizenegyesből szerzett találatával azonban egy pontot megmentett a házigazda.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Osasuna–Levante 1–3
(R. Torres 38., ill. Melero 41., Roger 77., J. Morales 81.)
Eibar–Athletic Bilbao 1–2
(Kike García 48., ill. Unai López 40., 87.)
Atlético Madrid–Granada 6–1 (Diego Costa 9., Á. Correa 47., Joao Félix 65., M. Llorente 73., L. Suárez 85., 90+3., ill. Jorge Molina 87.)
Cádiz–Sevilla 1–3 (Salvi 48., ill L. de Jong 65., Munir 90., Rakitic 90+6.)
Valladolid–Celta Vigo 1–1 (S. Guardiola 66. – 11-esből, ill. Iago Aspas 44.)

Később
Barcelona–Villarreal 4–0 (4–0)

Szombaton játszották
Alavés–Getafe 0–0

Valencia–Huesca 1–1 (Wass 38., ill. Sziovasz 64.)
Elche–Real Sociedad 0–3 (Portu 55., Januzaj 77. – 11-esből, Roberto López 90+4.)
Real Betis–Real Madrid 2–3 (Mandi 35., W. Carvalho 37., ill. Valverde 14., Emerson 48. – öngól, S. Ramos 82. – 11-esből)

1. Betis 3 2 1 5–3 +2 6
2. Granada 3 2 1 5–7 –2 6
3. Real Sociedad 3 1 2 4–1 +3 5
4. Celta Vigo 3 1 2 3–2 +1 5
5. Valencia 3 1 1 1 6–5 +1 4
6. Real Madrid 2 1 1 3–2 +1 4
7. Getafe 2 1 1 1–0 +1 4
8. Villarreal 3 1 1 1 3–6 –3 4