Könnyedén nyert a Barca, megvan az új klubrekord

2011.01.16. 22:58
Villa duplázott a Málaga ellen (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának záró mérkőzésén a Barcelona könnyedén nyert 4–1-re a Málaga ellen, amivel sorozatban 28. tétmérkőzésén maradt veretlen, ez pedig új klubrekord. Ráadásul a rivális Real Madrid botlásának köszönhetően már négy pont a katalánok előnye a tabellán.

Szeptember 11., a Hércules elleni hazai bajnoki fellépés (0–2) óta tart a Barcelona sorozata: a katalánok 27 tétmérkőzésen maradtak eddig veretlenek, amivel a Josep Guardiola vezette csapat beállította a hetvenes években íródott klubrekordot. A holland Rinus Michelsszel a kispadon a Barca 1973 októbere és 1974 áprilisa között húsz győzelem mellett hét döntetlent jegyzett. Akkor a francia Nice vetett véget a sorozatnak (UEFA-kupa, 0–3), Guardiola társaságát pedig a Málaga állíthatta volna meg ma este.

Tekintettel arra, hogy ebben az idényben a Primera Divisiónban a Málagáé a legtépettebb védelem, a Barcelona viszont mérkőzésenként több mint háromgólos átlagban termeli a gólokat, a botlás esélye elenyésző volt – és nem is következett be.

A mérkőzés egyúttal a hétfői Aranylabda-szavazás eredménye miatt barcelonai belharctól tartókat is megnyugtathatta: Lionel Messi, Andrés Iniesta és Xavi kapcsolata remekül működött a találkozón. A 8. percben Dani Alves középre adásából Iniesta lőtte ki a kapufát is bevéve a játékba a jobb sarkot.

Messi ezúttal is az előkészítésből jeleskedett: előbb David Villának adott pontos labdát, csapattársa pedig a Málaga kapusának lábai között a kapuba lőtt. Az argentin negyed órával később Iniestát hozta nagy helyzetbe, de Sergio Asenjo védeni tudott, a kipattanót viszont Pedro a hálóba továbbította. Ezzel gyakorlatilag el is dőltek a lényeges kérdések a találkozón.

A második játékrészben főleg az eredmény tartására koncentrált a Barca, a vendégek így sem tudtak igazán veszélyesek lenni, a 68. percben mégis szépítettek. Duda szabadrúgásból tekert védhetetlenül Victor Valdés kapujába.

Villa gyorsan válaszolt a Málaga góljára, megszerezve második találatát a meccsen, és kialakítva a 4–1-es végeredményt. A győzelem az új klubrekord mellett egyben azt is jelenti, hogy a rivális Real Madrid botlásának köszönhetően már négy pont a katalánok előnye a tabellán. Az 52 megszerzett egység a bajnokság felénél nem meglepő módon szintén új csúcs a spanyol pontvadászat történetében.