Király-kupa: Suárez 4, Messi 3; Barcelona 7, Valencia 0

2016.02.03. 22:54
Suárez és Messi varázslatát egy ideig aligha felejtik a „denevérek” (Fotó: AFP)
A Barcelona Luis Suárez négy és Lionel Messi három góljával 7–0-ra legyőzte a Valenciát a Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

„A cél, hogy a hazai visszavágóra maradjon esélyünk a döntőbe jutás kiharcolására” – magyarázta Gary Neville, a Valencia vezetőedzője a Barcelona elleni idegenbeli kupameccs előtt.

Nos, ez az, ami nem jött össze. Sőt.

Neville reményeit mintegy negyedóra alatt semmivé foszlatta az MSN hajtotta katalán hengermű, amely a folytatásban sem kímélte ellenfelét, pedig nem hajtotta végig ötösben az összecsapást…

A „denevérek” olyan hibákat vétettek, amik megengedhetetlenek a katalán gigász otthonában. Az első ilyet hét perc után kihasználta a hazai csapat: Neymar szerzett labdát a félpályánál, helyzetbe hozta Luis Suárezt, és máris vezetett a Barcelona. S öt perccel később már ismét az uruguayi nyakában voltak a társak egy rajzlapra kívánkozó támadás végén. Sergio Busquets remek labdájával Aleix Vidal iramodott meg, a mesteri előkészítést követően pedig Suárez a jobb felsőbe csavarta a labdát. 2–0

És a játékkedv csak ezt követően jött meg, a 29. percben Andrés Iniesta zavarta meg a valenciai álló vizet, Neymar finoman, sarokkal ért csak a labdához, amit Suárez el is engedett, Lionel Messi pedig – láss csodát! – szemben a kapussal nem hibázott. 3–0

Kétszer is centik híja volt, hogy már az első félidőben négy legyen közte. Messi egyszer a lécet találta el, majd a hosszabbításban Neymar lőtte flegmán a bal oldali kapufára a labdát tizenegyesből. Tegyük hozzá: Shkodran Mustafi ha csak leheletnyire is, de elérte a labdát, miközben Messit elsodorta, de miután a bíró fújt, természetesen nem úszhatta meg a pirosat.

Tíz ember ellen már gálázott a második félidőben a Barca: Suárez is adott egy gólpasszt sarokkal Messinek, aki nem hagyta kihasználatlanul azt sem, hogy tizenhatoson belül tudott labdát csenni a védőktől. 5–0

A végén sem akart leállni a Barcelona, totális kiütés lett a vége: Suárez előbb Adriano beadása után fejelt gólt, majd Arda Turan passzából is lőtt még egyet. A Barcelona 7–0-ra kiütötte a Valenciát!