A Barcelona négyet vágott a Huescának

2014.12.03. 21:55
Rakitic góljánál nem volt esélye a kapusnak
A spanyol Király-kupában az FC Barcelona az SD Huesca otthonában lépett pályára a legjobb 16 közé jutásért zajló párharc első felvonásában, és a katalánok erősen tartalékos felállásban is könnyedén nyertek 4–0-ra.

SPANYOLORSZÁG, KIRÁLY-KUPA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS

SD Huesca–FC Barcelona 0–4
Huesca, El Alcoraz, 5 500 néző. V: Carlos Del Cerro Grande
Huesca: Dani Jiménez – Aythami, Carlos David, Alex García, Morillas – Ínigo Ros, Camacho – Josan (Esnáider, 73.), Tyronne (Cabezas, 62.), Gassama (Chus Sosa, 57.) – Guillem Martí. Vezetőedző: Luis Tevenet
A kispadon: Chueca (k.), Gaspar
Barcelona: Ter Stegen – Douglas, Bartra, Mathieu (Edgar Ié, 64.), Adriano – Samper, Rakitic (Sergi Roberto, 64.), Iniesta – Rafinha, Munir (Sandro, 76.), Pedro. Vezetőedző: Luis Enrique
A kispadon: Masip (k.), Montoya
Gólszerző: Rakitic (12.), Iniesta (16.), Pedro (39.), Rafinha (72.)

Egyetlen egyszer hozták nehéz helyzetbe a Barcelonát a Huesca játékosai a mérkőzés 30. percéig: a katalánok csapatkapitánya, Andrés Iniesta kapott még a kezdőrúgás előtt ajándékként egy amforát, amelyet látványosan alig bírt el, de kisegítette végül a technikai személyzet. Maga a mérkőzés jó negyedóra alatt eldőlt: természetesen nagyon lelkesen kezdett a másodosztályú kiscsapat, és főleg a védekezésre koncentrált, de előbb Ivan Rakitic (0–1), aztán Andrés Iniesta (0–2) lőtte ki a 16-os elől a bal felsőt.

Néhány barcelonai játékos úgy tett, mintha már ekkor elhangzott volna a hármas sípszó, erre az egyre veszélyesebb Huesca egy ziccerig is eljutott, Guillem Martí lövését Marc-André ter Stegen lábbal védte. Rakitic nem sokra rá egy kapufával válaszolt, majd Pedro egy pontos átlövéssel megszerezte a harmadik Barca-találatot is. 0–3!

Kissé álmosan kezdett a pihenő után a Barca, de Marc-André ter Stegent igazán nem tették próbára a hazai lövések, igaz, a másik oldalon Pedro és Munir sem célzott jobban.

Jó húszpercnyi futballozgatás után Luis Enrique – aki alaposan felforgatta a hétvégi kezdőt, de ezért legnagyobb kritikusai sem róhatták most meg – pihenőt vezényelt a Rakitic, Jérémy Mathieu kettősnek, beküldve helyükre Edgar lét és Sergi Robertót. Utóbbi nem sokat tétlenkedett, gyorsan adott egy gólpasszt Rafinhának (0–4), a házigazdához meg beállt Juan Esnáider Ruiz, akinek édesapja, Juan Esnáider a Real Madridban, az Atléticóban, a Juventusban, a Portóban és a River Platében is megfordult. A kis Esnaídernek kell még fejlődnie, hiszen két lehetőséget is elpuskázott, de Chus Sosa és Guillem Martí is kihagyott egy-egy helyzetet.

Ahogyan azt várhattuk, „kísérleti felállásában" is csoda könnyedén nyert a Barcelona, formalitássá degradálva a visszavágót.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

L'Hospitalet–Atlético Madrid 0–3 (Griezmann 67., Gabi 81. – 11-esből, C. Rodríguez 92.)
Deportivo La Coruna–Málaga 1–1 (Toche 69., ill. Camacho 11.)
Granada–Córdoba 1–0 (J. Córdoba 26.)
Huesca–FC Barcelona 0–4 (Rakitic 12., Iniesta 16., Pedro 39., Rafinha 72.)

VISSZAVÁGÓ
Sevilla–Sabadell 5–1 (Gameiro 35., Aspas 59., 60., 63., Deulofeu 81., ill. Collantes 22. – 11-esből)
Tj.: a Sevilla, 11–2-es összesítéssel

Rakitic négy góllal és egy assziszttal a legeredményesebb barcás középpályás az egész idényben. Sokak szerint sokkoló adat ez, így december 3-án...

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Sandro lő egy lesgólt még a végére.

Kettő perc a ráadás.

88. perc
És még egy! Sosa vág jobbal a léc fölé az ötös jobb csücskének előteréből egy lecsorgó labdát.

87. perc Guillem az ötös jobb sarka előtt, Bartra becsúszva szereli! ÚJABB HAZAI SANSZ!

83. perc HOPPÁ! Nagy védelmi hiba (Douglas elalszik a jobbon) után Guillem közeli lövését menti Ié, majd Esnaíder hatméteres próbálkozását bal lábbal védi a bal alsó sarok előtt Ter Stegen. Marc Barta is hozzáteszi a magáét, az ötös elől kifejeli Cabezas 16 méteres kemény kis löketét.

79. perc Roberto kötényes passzt ad Sandrónak, aki kissé jobbról jobbal 14-ről az oldalhálóba lő.

77. perc
Esnaíder nem sokkal véti el a jobb sarkot 16-ról, jobbal.

76. perc Sandro be, Munir le.

73. perc Juan Esnaíder be, Josan le. Ismerős az Esnáíder név? Az atya anno a Realban és a Juventusban is rúgta a gólokat.

Rafinha első gólja a profik között.

72. PERC ÚJABB GÓL! Sergi Roberto a 16-os elől jobbra passzol RAFINHÁHOZ, aki ballal kapura lő, az előtte felugró Garcíáról meg a bal alsóba pattan a labda. 0–4!

68. perc Cabezas jobbról élesen a kapu elé postázza, Ter Stegen bátran kivetődik, majd Rafinha passza után Munir véti el a 16-oson belülről a jobb sarkot, nem is sokkal.

67. perc Edgar Ié nagyot ment a balon Josan beadásakor, középen Cabezas gólra éhesen érkezett.

64. perc Rakitic és Mathieu le, Sergi Roberto és Edgar Ié be.

62. perc Tyronne le, Javi Cabezas be.

57. perc Munir távolija sem egy fáklyás menet éppen.

57. perc José Chus Sosa be, Gassama le.

56. perc
Douglas távoli bombája David Morillas hátára csapódik.

54. perc Josán balról leadott középtávoli lövése elhal Ter Stegen ölében.

52. perc Munir lekészít, Pedro meg az ötös jobb sarka elől jobbal az égbe lő. A labda megpattant egy rögön, éppen lövés előtt.

A másodosztályban harmadik a Huesca, de ha megnyerni elmaradt meccsét, az élre áll.

49. perc Mathieu kisodorja a kapu elől Josan balról érkező beadását, Guillem elől.

48. perc Majdnem! Tyronne teker jobbal 14-ről milliméterekkel a bal sarok mellé.

47. perc Douglas jobb oldali beadását Munir az ötös elől a kapushoz sodorja.

46. PERC FOLYTATJUK!

Iniesta első szezonbeli gólját szerezte, összesen 7-nél jár a hazai kupában, 53 fellépésén. Pedro 16/84-nél jár ebben a mutatóban.

Ez a Barca első meccse Huesca tartományban.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc MI MARAD KI! Pedro bal oldali beadását Jiménez éppen Munir elé üti, aki öt méterről jobbal a bal alsó mellé sodorja a labdát.

41. perc Pedro lekészítését Munir 16-ról jobbal a kapus ölébe postázza.

39. PERC ÚJABB BARCA-GÓL! Iniesta passzol a balon PEDRÓHOZ, aki jobbal, kissé balról 18-ról a jobb, azaz rövid alsóba húzza vissza a labdát, Moreno és Álex García között.0–3!

Rakitic most először lőtt gólt és adott gólpasszt barcelonai játékosként.

36. perc ...és KAPUFA! Rakitic jobbal 18-ról a jobb oldali kapufára lő, Pedro meg éppen csak nem éri el a kipattanót. A szöglet után Douglas igen, de jobbal átbombázza a labdát egy közeli tehenészetbe.

36. perc Moreno feldönti Munirt, szabadrúgás...

31. perc HAZAI ZICCER! A Real Madrid-nevelés Juan José Camacho ad be balról ügyesen középre, a 16-oson belül Guillem a jobb sarokba lőne laposan, de Ter Stegen jobb lábbal véd!

28. perc Josan újabb bal oldali beadását Guillem a kapu felé fejeli az ötös elől, Mathieu elől, de ez kapuscsemege.

24. perc Josan Fernández balos beadását kisodorja a kapu elől Mathieu, Samper meg takarít.

19. perc A szabadrúgást kiüti Ter Stegen Guillem és a bal sarok elől, de ütköznek, ápolni kell a kapust.

18. perc Jérémy Mathieu kap sárgát Saihou Gassama felrúgásáért. Josán Fernández reklamál egy gáncs miatt: sárga neki is.

16. PERC NULLA KETTŐ! ANDRÉS INIESTA Rakitic lekészítését jobbal 18-ról a bal felsőbe csűri. Védhetetlen ez is: 0–2!

13. perc Adriano bal oldali beadása nem a legpontosabb.

12. PERC VEZET A BARCA! IVAN RAKITIC jobbal a bal felsőbe teker egy 25 méteres szabadrúgást! 0–1!

10. perc HOPP! Marc-André ter Stegen egy kósza Adriano-hazaadást az ötösről ballal belebombáz az előtte felugró Guillem Martíba, de a kapus szerencséjére nem "ketrece" felé pattan a labda.

9. perc Pedro bedob két cselt, majd jobbal 17-ről jócskán a bal felső fölé lő.

6. perc Rafinha a balon, de Moreno könnyedén megállítja őt az ötös előtt.

3. perc David Moreno kibólintja a kapu elől Douglas jobb oldali beadását.

2. perc Iniesta jobb oldali beadását rosszul találja el középen Munir El Haddadi.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Andrés Iniesta nehéz helyzetben: egy hatalmas amforát kap ajándékba a hazaiaktól, alig bírja el.

A hazaiak vörös-kékben, a vendégek tiszta neonsárgában.

Egy kis örökmérleg: tétmérkőzésen még nem találkoztak a felek.

JÖTTEK-MENTEK! Nincs ilyen.

Eltiltott: a két hazai, Manolín és Gaspar.

A hazaiaktól Scardina sérült, a vendégektől és Thomas Vermaelen maródi.

Az egykori remek kis támadó, a Sevillában, az Atlético Madridban és a Las Palmasban is megforduló Luis Tevenet gárdája hármas győzelmi szériát fut a másodosztályban, ahol jelenleg harmadik – de nagy meglepetés lenne, ha nem kapna ki a 26-szoros Spanyol Kupa-győztestől.

Luis Enrique sok kritikát kap gyakori rotálása miatt, de most aligha bánják a vele nem szimpatizálók sem, hogy pihenteti egy-két klasszisát.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ SD HUESCA–FC BARCELONA SPANYOL KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉNEK ELSŐ FORDULÓJÁBAN!