Király-kupa: az Eibar és a Levante is mázlival ment tovább

T. I., CS. M.T. I., CS. M.
2020.01.12. 18:50
Ocampos és Luuk de Jong is betalált a Sevillában (Fotó: AFP, archív)
Az élvonalbeli csapatok közül a Sevilla 5–0-ra, az Espanyol 2–0-ra, az Eibar 2–1-re megverte ellenfelét a spanyol Király-kupában a legjobb 32 közé kerülésért. Utóbbi együttes megszenvedett a továbbjutásért, a 79. percben még hátrányban volt a negyedik ligás Cacereno ellen, ám a 93. percben született öngóllal a rendes játékidőben ki tudta harcolni a győzelmet. A vasárnap délutáni programban további La Ligá-s együttesek csatlakoztak a továbbjutók sorához: Real Sociedad, Celta Vigo, Levante.

Kezdőit, valamint tartalékait vegyítve lépett pályára negyedosztályú ellenfele otthonában a Real Sociedad, és az első félidőben abszolút egyenrangú partnere volt a Ceuta. A szünet után azonban már kijött a két fél közti tudáskülönbség, és négyet rúgtak az élvonalbeliek (0–4). Luca Sangalli duplázott.

Előzetesen könnyed idegenbeli győzelmet ígért a Levante jaéni vendégjátéka még úgy is, hogy az élvonalbeli gárda nem a legerősebb tizenegyét küldte pályára. Ennek megfelelően a 32. percben meg is szerezte a vezetést, ám az első félidő végén emberhátrányba került. Ezt a hajrában kihasználta a negyedik vonalbeli kis csapat, a 82. percben Miguel Martín a kihagyott büntetője kipattanóját váltotta gólra, így hosszabbítás következett. Itt újabb piros lapot gyűjtött be a Levante, újabb gól azonban nem született – jöhettek a tizenegyesek. Az idegek harcát a vendégek nyerték meg.

A La Ligában csak elvétve lehetőséget kapó játékosainak is esélyt biztosítva lépett pályára vasárnap a Celta Vigo, amely már harminc perc után kétgólos előnybe került. A Mérida büntetőből még visszajött a meccsbe, ám a második játékrészben újabb két gólt szereztek a vendégek, így simán jutottak tovább (1–4).

A napokban Szaúd-Arábiában zajló Spanyol Szuperkupa négy résztvevője (Atlético Madrid, Barcelona, Real Madrid, Valencia) a következő fordulóban (január 21–23.) kapcsolódik be a küzdelmekbe.