Király-kupa: az Atlético majdnem elszórakozta a továbbjutást

2017.01.10. 23:09
Úgy tűnt, hogy sima meccs lesz, de a Las Palmas nagyot hajrázott (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 2–0-ra megnyerte az első mérkőzést, a visszavágót pedig hazai pályán játszhatta, így a játékosok remélhették, hogy nem kell ár vért izzadniuk a továbbjutásért.

A 23. percben. Antoine Griezmann előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám a francia támadó éppen hogy fölé rúgta a a labdát.

Az első félidő 32. percében Marko Livaja közelről veszélyeztetett fejjel, ám az Atlético kapuját védő Manuel Moyá nagyszerű reflexszel hárított.

Tana kísérlete, kevéssel bár, de szintén elkerülte a hazaiak kapuját, így az első félidőben nem láthatott gólt a közönség.

A második játékrészben nem kellett sokat várni a gólra, a 49. percben Antoine Griezmann látványos támadás végén mattolt. 1–0

Eldőlni látszott a továbbjutás sorsa, ezzel együtt a Las Palmas nem adta még fel: az 57. percben egyenlített, Livaja ezúttal már pontosabban célzott. 1–1

Ám még mielőtt vérszemet kapott volna a vendég együttes, Ángel Correa ismét vezetéshez jutattta a hazaiakat. 2–1

A három gyors gól után kissé leült a meccs. Amikor nagyjából már mindenki a lefújást várta a hazaiaknál, a Las Palmas nagyon odavágott.

Először Livaja duplázott, kiegyenlítve csapata hátrányát, majd Mateo García meglepetésre a vezetést is megszerezte! 2–3

Több gólra viszont már nem maradt idő, az Atlético továbbjutott, de majdnem elszórakozták…

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Atlético Madrid–Las Palmas 2–3 (Griezmann 49., Correa 61., ill. Livaja 58., 89., M. García 94.)
Továbbjutó: az Atlético 4–3-mal.