Király-kupa: a Bilbaóval játssza a döntőt a Barcelona

2015.03.04. 23:49
Az Athletic Bilbao labdarúgócsapata 2–0-ra nyert az Espanyol otthonában a spanyol Király-kupa elődöntőjének visszavágóján, így 3–1-es összesítéssel továbbjutott. A baszk gárda ellenfele a Barcelona lesz a május 30-i döntőben.

Az Espanyol 1–1-es döntetlent ért el Bilbaóban, ám az idegenbeli gól jelentette előnye már a 13. percben odalett, Aritz Aduriz találatával már a Bilbao állt jobban. Még az első félidőben Xabier Etxeita is betalált, így ekkor már három gólt kellett volna szereznie az Espanyolnak a továbbjutáshoz. Nemhogy három, egy sem jött össze, így a Király-kupa két legeredményesebb csapata találkozik a május 30-i fináléban, amelynek helyszíne még nem ismert.

A Barcelona 26, a Bilbao 23 alkalommal hódította el eddig a trófeát (a Real Madrid 19 elsőséggel a harmadik a sorban), legutóbb 2012-ben vívta ez a két csapat a döntőt, akkor 3–0-ra a Barca nyert.

SPANYOL LABDARÚGÁS, KIRÁLY-KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Espanyol–Athletic Bilbao 0–2
(Aduriz 13., Etxeita 42.)
Továbbjutott: a Bilbao, 3–1-es összesítéssel

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Villarreal–Barcelona 1–3 (J. dos Santos 39., ill. Neymar 3., 88., L. Suárez 73.)
Továbbjutott: a Barcelona, 6–2-es összesítéssel