Sima Real-siker a Getafe ellen - a Madrid, a Barca és az Atlético is 60 pontos

2014.02.16. 16:55
Ünnepelhettek a blancók: sima Real-siker a Getafe ellen (Fotó: Reuters)
A Real Madridnak nem kellett sokat utaznia vasárnap, hiszen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a szintén madridi Getafe otthonában lépett fel, és az eltiltott Cristiano Ronaldo nélkül is könnyedén győzött három nullára. Ezzel a három ponttal megőrizte második helyét a csapat a Barcelona és az Atlético Madrid között.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISIÓN
24. FORDULÓ
Getafe–Real Madrid 0–3(Jesé 5., Benzema 27., Modric 66.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az eltiltását még nyögő Cristiano Ronaldo nélkül, az Atlético Madrid és a Barcelona szombati győzelme miatt erős nyerési kényszerben lépett pályára a Real Madrid az egyik városi „kistestvér", a Getafe otthonában. Nos, a portugált ügyesen pótolták a fehér mezesek, mert Jesé már az ötödik percben gólt szerzett Gareth Bale passzából (0–1), majd némi játszadozás – és egy nagy Pepe-mentés – után Ángel di María beadása után egyedül maradt a kapussal szemben Karim Benzema, és nem is hibázott (0–2).

Még nagyobb előnnyel térhetett volna pihenőre a Real, ha Bale nem hagy ki egy óriási ziccert – láthatóan maximálisan elégedett volt a madridi gigász megnyugtató előnyével, és igyekezett tartalékolni, hiszen hosszú még a tavasz, és három sorozatban is helyt kell még állnia.

A második félidőben támadólag lépett fel a hazai csapat, megérezve az esélyt, de az egykori realos Pedro León (a két klub szívesen üzletelget egymással, lásd online közvetítésünket) beadásait hárítani tudták a vendégek, majd a 66. percben Luka Modric végképp lehűtötte a kedélyeket egy szép átlövéssel: 0–3!

A horvátnak arra is maradt energiája, hogy később egy mókás vetődés végén kezezzen, így letöltheti ötödik sárga lapja miatti büntetését az Elche ellen, és játszhat az Atlético elleni nagyobbik városi rangadón. A hajrában pár távoli lövést és a hármas sípszót váró játékosokat láthattunk csupán.

Huszonöt tétmérkőzés óta veretlen a Real Madrid, és őrzi második helyét a Barcelona és az Atlético között.

1. Barcelona 24 19 3 2 69–17 +52 60
2. Real Madrid 24 19 3 2 68–24 +44 60
3. Atlético Madrid 24 19 3 2 59–16 +43 60
4. Athletic Bilbao 23 13 5 5 42–28 +14 44
5. Villarreal 24 12 4 8 44–29 +15 40
6. Real Sociedad 23 10 7 6 42–34 +8 37
7. Levante 24 8 8 8 23–30 –7 32
8. Sevilla 23 8 7 8 42–41 +1 31