Ez ám a premier! Isco győzelemre vezette a Real Madridot

2013.08.18. 22:58
Isco volt a Real Madrid vezére (Fotó: Reuters)
A Real Madrid 2–1-re legyőzte a Real Betist hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) nyitó fordulójában. A vendégek szerezték meg a vezetést Jorge Molina góljával, ám a fővárosiak fordítani tudtak a gólt szerző és gólpasszt adó Isco vezérletével.

A Barcelona feladta a leckét a Real Madridnak (a katalánok egy hetest vágtak a Levantének), a fővárosiak azonban nagy elánnal kezdtek, a második percben a hálóba találtak, ám a játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt. A vendégek válasza jött másodpercek múlva, Jorge Molina közeli fejesét a rövid oldalon Diego López tornázta ki – igen, Iker Casillas kispados volt...

Molina nagyon veszélyesen futballozott a meccs elején, aminek a 15. percben meg is lett az eredménye: Cedric Mabwati faképnél hagyta Sergio Ramost, majd középre gurított, ahol Molina becsúszva, hét méterről a jobb alsóba juttatta a labdát, nagy meglepetésre előnyhöz juttatva a Real Betist. (0–1)

A válaszra 11 minutumot kellett várni, amikor egyenlített a Real Madrid: Isco – aki most debütált tétmeccsen – ugratta ki a leshatárról Karim Benzemát, a francia válogatott csatár a bal oldalról, nyolc méterről kíméletlenül a hosszú sarokba bombázott. (1–1)

A Betis néhány perccel később kis híján ismét sokkolta a Real Madridot, Mabwati Joan Verduhoz passzolt, ám a középpályás nem tudta megtornáztatni Diego Lópezt. A Real megszerezte második meg nem adott gólját, Cristiano Ronaldo lesről tekert középre, így a labda hiába pattant egy védőről a vendégek hálójába.

A második félidőben Nosa Igiebor a kapufát trafálta telibe, majd a túloldalon Cristiano Ronaldo is megdöngette a lécet. A blancók egyre nagyobb nyomást gyakoroltak ellenfelükre, ám az andalúzok szervezett játékkal állták a sarat.

Ancelotti kissé megviselten ült a kispadra
A Betisnek is volt azért helyzete a második félidőben, Igiebor rázta le magáról Luka Modricot, majd lövésre szánta magát, ám fölé trafált. A csereként beálló Ángel Di María az oldalhálóba bombázott, Cristiano Ronaldo szabadrúgása pedig nem találta el a vendégek kapuját. A házigazdák egyre idegesebben és frusztráltabban futballoztak az ellen a Betis ellen, mely a legutóbbi szezonban nem veszített pontot a bajnokik utolsó tíz percében.

Ez azonban most nem sikerült, a Real Madrid a hajrában megtörte a Betist: Marcelo a bal oldalról adott középre, ahol lemaradtak a védők Iscóról, a debütáló játékos pedig az ötösről a hálóba fejelt. (2–1)

A Real Madrid így győzelemmel kezdte a bajnokságot, a Real Betis sokáig jól tartotta magát, ám a gólpasszt adó és gólt fejelő Isco vezetésével begyűjtötte a pontokat Carlo Ancelotti csapata.