A Real Madrid fordított, és megnyerte az el Clásicót!

2014.10.25. 16:41
Pepe is betalált a második félidőben, a Real Madrid ünnepelhetett a Barca ellen a Bernabéu Stadionban (Fotó: Reuters)
A Real Madrid 3–1-re legyőzte az FC Barcelonát hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. Az el Clásicón Neymar korán vezetést szerzett, de Cristiano Ronaldo büntetőből egyenlített, majd a szünet után Pepe és Karim Benzema is betalált a Santiago Bernabéu Stadionban.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
9. FORDULÓ

REAL MADRID–FC BARCELONA 3–1 (1–1)
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion, 85 450 néző. Vezette: Jesús Gil
Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, S. Ramos, Marcelo – Modric (Arbeloa, 89.), Kroos, Isco (Illarramendi, 84.) – James Rodríguez, Benzema (Khedira, 87.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Barcelona: C. Bravo – D. Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Busquets, Xavi (Rakitic, 60.), Iniesta (Sergi Roberto, 72.) – Suárez (Pedro, 69.), Messi, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique
Gólszerzők: C. Ronaldo (35. – 11-esből), Pepe (50.), Benzema (61.), ill. Neymar (4.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A legnagyobb kérdés az volt a szombati el Clásico előtt, hogy a kezdéskor azonnal átesik-e a tűzkeresztségen a Barcelona uruguayi klasszisa, Luis Suárez – nos, a nyári világbajnokság egyik legnagyobb vesztese végül a kezdőcsapatban kapott helyet, így összeállt végre a Suárez, Lionel Messi, Neymar trió. És nem is akárhogyan mutatkozott be Suárez tétmérkőzésen is új csapatában, mert a 4. percben gólpasszt adott Neymarnak – igaz, ebben a találatban a békésen nézelődő Dani Carvajal, Pepe, Iker Casillas trió minimum társszerző volt. 0–1!

Felpaprikázta a kapott gól a Realt, Karim Benzema percek alatt mesterhármasig juthatott volna, de lábbal kétszer is célt tévesztett, fejese meg a lécen csattant. Nem álltak tehát a helyzet magaslatán a védelmek, Messi kétszer is ziccerbe kerülhetett, de mindkettőt védte Casillas. Érdekes volt látni, hogy Messi és Suárez a szélekről többször is megbontotta a hazai védősort, és ezúttal nem az Andrés Iniesta, Xavi kettős osztotta az utolsó passzokat; a klasszikus tiki-taka pedig az első perc után csak a 42.-ben jelentkezett újra a maga régi teljességében.

Túlélve az izzasztó perceket aztán egyenlített a Real: Marcelo beadása után a labda Gerard Piqué kezén csattant, a tizenegyest Cristiano Ronaldo értékesítette. 1–1!

Ez volt a portugál 15. gólja a Barca ellen, a katalánok szezonbeli bajnoki góltalansága megszakadt 755 percnél – a szünet előtt nem sokkal James Rodríguez is lehetette volna névjegyét a Clásicón, de közelről a bal alsó mellé bólintott.

Elképesztő iramban és fokozott izgalmakkal folytatódott a mérkőzés a pihenő után: a gólokban ludasok mind bemutattak egy-egy bravúrt, de a legnagyobbat Pepe, aki az 50. percben tökéletesen érkezett Toni Kroos szögletére, és védhetetlenül fejelt az ötös elől a jobb alsóba. 2–1!

Nem állt vissza az előnybe került Real, és az elmélázó barcelonaiaknak (a legnagyobb hiba talán Iniesta nevéhez fűződik) köszönhetően Isco, CR és Rodríguez közös munkával előkészített egy gólt Karim Benzemának, aki ezúttal klinikai pontossággal lőtt kapura, és gól lett jutalma: 3–1!

Visszaállt ezt követően a fehérmezes alakulat, és kontrákra aspirált, de hiába adódott terület és lehetőség a katalánok előtt, Iniesta formán kívül passzolgatott, majd le is sérült, Messi és Neymar tízpercekre eltűnt, a Xavit váltó (a veterán zseni lecserélése után azonnal beviharzott az öltözőbe) Ivan Rakitic nehezen pörgött fel, és a Suárezt váltó Pedro sem parádézott éppen. Csendesebben teltek a percek, és ez tökéletes volt a madridiak számára, a hajrára pedig egyre fáradtabban mozogtak a vendégek, míg Sergio Ramosék önkívületi állapotba kerülve minden beadást és akciót megállítottak, a középpályán pedig Luka Modricék hosszú időkre el-eldugták a labdát.

Carlo Ancelotti pályára vezényelte Illarramendit, Khedirát és Arbeloát is, az utolsó perceket így könnyedén kibekkelték a blancók: hiába a korai katalán gól, a madridiak nyerték meg a 229. el Clásicót.

Hiába szerezte meg a vezetést a Barcelona nagyon hamar idegenben, a döntő csapást elmulasztotta bevinni, a lelkes hazaiak pedig fordítottak, kihasználva a sokszor szellős vendégvédelem és a villámgyors kontrák adta lehetőségeket.

A MECCS FELVEZETÉSE

17.58. A szó, illetve betű innentől Bacskai János kollégánké, kövesse nyomon élőben a meccset szöveges tudósításunk segítségével!

17.50 Már csak tíz perc, és robban a stadion.

17.41 Luis Enrique nem titkolózik: a Barca trénere a Bernabéu gyepén tartotta meg utolsó szakmai értekezletét segítőivel a meccs előtt.

17.38 Már a meccs előtt őrületes hangulat volt Madridban:

17.33 27 perc a meccsig, Bacskai János kollégánk már élesíti a billentyűzetét, hamarosan elkezdi a meccs tudósítását itt!

17.31 Suárez elvitte a meccs előtti showt, de ne feledjük, C. Ronaldo 2013 szeptembere óta MINDEN hazai bajnokin betalált. Nagy csata lesz!

17.22 A Barca-támadósor a sarokban: Suárez, Messi és Neymar nemcsak a kezdőben, az öltözőben is egymás mellé került.

17.19 Suárez itt talán már tudta, hogy ott lesz a kezdőben:

17.17 A blancók egyébként elképesztő fogadtatásban részesültek a Bernabéu Stadionnál. A madridiak buszát több ezer szurkoló fogadta. Kell ennél több motiváció?

17.14 Természetesen a spanyol sajtóban is az uruguayi csatár bevetése a legnagyobb szenzáció a kezdőcsapatokkal kapcsolatban. A Real Madrid összeállítása nem okozott meglepetést.

17.06 És megvannak a kezdők, Luis Suárez kezd!

REAL MADRID–BARCELONA
Santiago Bernabéu Stadion.Vezeti: Jesús Gil. 18.00. Tv: Sport2 – élőben az NSO-n!
A KEZDŐCSAPATOK
Real Madrid:
Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Modric, Isco – James Rodríguez, Benzema, Cristiano Ronaldo
Barcelona: C. Bravo – D. Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Busquets, Xavi, Iniesta – Suárez, Messi, Neymar

17.03 A spanyol sajtóban egyre feszültebben várják, hogy kihirdessék a kezdőcsapatokat, és több médium szerint Luis Suárez ott lesz a kezdő tizenegyben!

16.56Suárez zenével hangol. Kérdés, hogy bemutatkozik-e az uruguayi támadó a nagy rangadón, aki „a csúnyábbik énjét maga mögött hagyta”.

16.53Cristiano Ronaldo állítja, ugyanúgy készül a Barca ellen, mintha bármelyik másik csapattal néznének szembe. Ezt azért nehezen hisszük el.

16.50 „A világ legjobb meccse” – hirdeti címlapján a madridi Marca honlapja. Reméljük, igazuk lesz.

16.44 A kezdőcsapatokat hamarosan kihirdetik, a barcelonai Mundo Deportivo szerint a következő összeállításokra számíthatunk:

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – James Rodríguez, Modric, Kroos, Isco – Benzema, Cristiano Ronaldo
Barcelona: Bravo – D. Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Busquets, Xavi, Rakitic – Iniesta, Messi, Neymar

16.40 Hamarosan kezdődik a spanyol bajnokság idei szezonjának legjobban várt mérkőzése. Érdemes már most a találkozóra hangolódni velünk.