A triplázó Messi (ismét) klubrekorder lett, gálázott a Barcelona

2014.03.16. 17:01
Messi (középen) három, a Barcelona hét gólig jutott az Osasuna ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 28. fordulójában a Barcelona 7–0-ra kiütötte az Osasunát. A triplázó Lionel Messi minden találatot beleszámítva már 371 gólnál jár a katalán együttes színeiben, amivel megdöntötte Paulino Alcántara 1927 óta (!) fennálló klubrekordját.

A katalánok hullámvasutazásban vannak, a legutóbbi öt mérkőzésen felváltva arattak győzelmet és szenvedtek vereséget – az előző összecsapáson a Manchester City ellen nyert az együttes. Az Osasuna legutóbbi öt mérkőzésén négyszer is csak az egyik csapat tudott betalálni, egyszer pedig egyik sem.

A találkozón hamar eldőlt, hogy megszakad a Barcelona felemás sorozata. Bár Alexis Sánchez védett kapáslövése után Riera bevette Víctor Valdés kapuját, Armentero távoli löketénél már lesen helyezkedett, így nem ért a gól.

Ezzel, valamint a néhány perccel későbbi Álvaro-kapáslövéssel pedig el is lőtte puskaporát a pamplonai együttes.

A házigazda a 18. percben szerzett vezetést, Pedro sokadik bal oldali megiramodása után Xavi Alexis Sánchezhez játszott, utóbbi centerezésénél pedig Messi védőjét megelőzve lőtt a jobb alsóba (1–0).

Négy perccel később már kettő volt közte, bár lehetett volna korábban is. Előbb Alexis Sánchez fölé lőtt, pillanatokkal később azonban Jordi Alba Iniestával való összjátékát követő beadása után már nem hibázott (2–0).

Még mindig csak a 34. minutumban jártunk, amikor végleg eldőlt a mérkőzés, Iniestára senki sem lépett ki, ő pedig 18 méterről ballal kilőtte a bal felsőt (3–0).

Ez a gól megtörte a vendégeket, és gyakorlatilag a következő percekben csak Andrés Fernándezen és a szerencsén múlt, hogy nem lett kiütés az első félidő végére. Dani Alves átlövését és Xavi kapáslövését azonban védte, Pedro közeli próbálkozását pedig kiimádkozta a vendégek kapusa.

A fordulást követően valamelyest visszavettek a hazaiak, Riera ziccerben nem talált kaput, majd Arribas maradt le a labdáról.

Messi ismét rekorder lett (Fotó: Twitter)

A 63. percben megszületett a negyedik hazai gól, Iniesta újabb találatban játszott főszerepet, a befejezést pedig ezúttal Messi vállalta magára, megszerezve 370. gólját a Barcelona színeiben, amivel a klub vonatkozó örökrangsorának élére állt – a felkészülési mérkőzéseket is beleszámítva, a tétmérkőzéseket tekintve ugyanis eddig is vezetett (4–0)!

Az utolsó negyedóra nyitányáig az argentin támadó még két gólt szerezhetett volna, előbb azonban nagy helyzetben a léc fölé lőtt, majd átlövését hárította a kapus.

A 77. percben a csereként beálló Tello nem elégedett meg a különbséggel, pillanatokkal később 20 méterről a bal felsőbe tekert (5–0).

Nem volt még vége. A hajrában Messi újra betalált Dani Alves passza után (6–0), majd kettejük összjátéka után Pedro is megszerezte megérdemelt gólját, beállítva a 7–0-s Barcelona-sikert. Az Osasuna mérkőzésein pedig továbbra is legfeljebb csak az egyik csapat szerez gólt…

A filippínó származású Paulino Alcántara – egy kétéves kitérőt eltekintve – 1912 és 1927 között futballozott a Barcelonában. Mindent beleszámítva 357 találkozón lépett pályára a gránátvörös-kékek színeiben, és 369 gól fűződött a nevéhez (ebből 227 gól barátságos mérkőzésen született). Csak azért nem szerzett többet, mert 1927-ben, harmincegy éves korában visszavonult – orvosként praktizált tovább.

Elképesztő barcelonai klubrekordja csaknem kilencven évig élt, az immár 371-szer eredményes Messi termése 344 tétgólból és 27 felkészülési találatból tevődik össze.

PRIMERA DIVISIÓN
28. FORDULÓ
Barcelona–Osasuna 7–0 (Messi 18., 63., 88., A. Sánchez 22., Iniesta 34., Tello 78., Pedro 91.)

1. Real Madrid 28 22 4 2 77–26 +51 70
2. Atlético Madrid 28 21 4 3 64–21 +43 67
3. Barcelona 28 21 3 4 81–22 +59 66
4. Athletic Bilbao 27 15 6 6 50–31 +19 51
5. Villarreal 27 13 5 9 47–33 +14 44
6. Real Sociedad 27 12 7 8 48–39 +9 43
7. Sevilla 27 11 8 8 47–42 +5 41
8. Valencia 27 10 6 11 39–38 +1 36