Messi volt a nyerőember a szenvedő Barcában a Bilbao ellen

2014.04.20. 21:02
Lionel Messi több helyzetet is kihagyott, mielőtt szabadrúgásból betalált (Fotó: Reuters)
A rossz passzban lévő FC Barcelona az Athletic Bilbaót fogadta a Camp Nouban a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 34. fordulójában. A szenvedő hazaiak a második félidő elején hátrányba kerültek, de Pedro és Messi révén a katalánoknak sikerült fordítani.

A sok sebből vérző Barcelonára nehéz feladat várt a 34. fordulóban, hiszen a negyedik helyen tanyázó Bilbao érkezett a Camp Nouban.

Jogos is volt az aggodalom, mert a baszkok remekül kezdték a meccset. Az amúgy sem nagy létszámú, mindössze félháznyi és feltűnően csendes hazai közönség azt látta, hogy a Bilbao beszorítja a kedvenceiket, és ez sehogyan sem volt kedvére való látvány.

Össze is kapta magát a hazai csapat, és heves rohamokba kezdett. Pedro, Messi, majd Alexis Sánchez is gólt lőhetett volna, de nem sikerült betalálniuk.

Aztán a 30. percben megszerezhette volna a vezetést a Bilbao. Jobb oldali beadás után Aduriz 14 méterre, háttal a kaputól ollózott, és szenzációs mozdulata végén már mindenki gólt kiáltott, csakhogy a bal kapufáról kijött a löket. Ha bemegy, szépségdíjas gól lett volna.

De nem ment be, ráadásul két perccel később Alexis Sánchez bizonyította be, hogy a kapu torkából is el lehet találni a lécet, majd röviddel később két helyzetet is elpuskázott.

Az első félidő jó játékot hozott, de gól nem született.

A második félidőben viszont öt percet sem kellett várni, és máris gólt láthatott a hazai publikum, bár szívesen lemondott volna efféle élményről... Az 50. percben ugyanis Bartra ügyetlenkedett, Aduriz elvette tőle a labdát, majd egy testcsellel becsapta Alvest is, és 15 méterről kilőtte a bal alsót. 0–1

A gól után a dühös hazaiak fehér zsebkendőket lobogtattak a lelátón, ezzel igyekeztek távozásra ösztönözni Tata Martinót.

A Barcelona ezután heves rohamokat vezetett, de a legnagyobb lehetőségeket is kihagyták. Messi például egyszer a kapussal állt csak szemben, mégis mellé lőtt.

Aztán a 72. percben mégis csak sikerült az egyenlítés. Dani Alves volt nagyon harcos a jobb oldalon, megszerezte a labdát, bevezette a tizenhatoson belül, majd visszagurított Alexis Sáncheznek, aki 16 méterről lőtt, csakhogy gyatrán. De így lett jó Pedrónak, aki 5 méterről a hálóba kotorta a Barca egyenlítő találatát. 1–1

És ha már egyenlítettek, szinte rögtön meg is szerezték a vezetést. A 74. percben Messit buktatták 17 méterre a Bilbao kapujától. A szabadrúgást Messi ballal a jobb sarokba rúgta. A bilbaói kapus azt reklamálta, hogy két barcelonai is zavarta előtte a kilátást, csakhogy nem álltak lesen, így megtehették... 2–1

A hátralévő időben kitámadott a Bilbao, a Barcelona pedig kontrákból veszélyeztetett, amelyekből újabb gólt szerezhetett volna a hazai csapat. Csakhogy a helyzeteket kihagyták, így az utolsó percben nagy kő gördült le a szívükről, amikor Mikel Rico helyzeténél a bevetődő Mascherano akadályozta meg az egyenlítést.

Így hát, ha szenvedve is, de csak nyerni tudott a Barcelona, amely továbbra is versenyben van a bajnoki címért. Bár így nem lesz könnyű...