Barca: Messi 10 millió eurót már fizetett utólag

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.06.24. 22:32
A La Vanguardia arról számolt be, hogy Lionel Messi, a spanyol Barcelona argentin labdarúgója egyszer utólagosan már befizetett tízmillió eurót a 2010-11-es időszakra.

Mint ismert: a spanyol adóhatóságok a 2007–2009-es időszakra vonatkozóan állapították meg a teljes adómegfizetés elmulasztását, amelyhez az vezetett, hogy a Messi család a kereskedelmi jogokból származó bevételeket adóparadicsomokban bejegyzett cégeiknél könyvelte el.

Az argentin klasszis és édesapja – akiket szeptember 17-re idézett be meghallgatásra az adóhatóság – tagadta a trükközést, állításuk szerint mindenben eleget a törvényben foglaltaknak. Azóta előremenekülve a még nem vizsgált 2010-11-es időszakra már be is fizettek 10 millió eurót utólagos korrekcióként.

Az ügyben szóba jöhető büntetési tétel nem tréfadolog: kettőtől hat évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható ez a fajta gazdasági bűncselekmény, illetve a kérdéses 4.1 millió euró is 24.6 millióra emelkedhet.

Legfrissebb hírek

Mintha kettészakadna a szíve; Dubaiból követi volt csapatai összecsapását Andrés Iniesta

Spanyol labdarúgás
1 órája

Ter Stegen megsérült, máris véget érhet a gironai kölcsön

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 13:38

Rengeteg helyzetet elhibázott, de így is simán nyert a Barcelona Elchében

Spanyol labdarúgás
2026.01.31. 22:57

A Barcelona szerződést hosszabbított Fermín Lópezzel – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.01.30. 17:21

A City után az Atlético Madridot is elkapta a Bodö/Glimt, bilbaói sikerével nyolcaddöntős a Sporting!

Bajnokok Ligája
2026.01.28. 23:24

A Barcelona szép gólokkal hozta a kötelezőt az Oviedo ellen

Spanyol labdarúgás
2026.01.25. 23:00

Hátránnyal indított, végül négyet vágott és nyert Prágában az FC Barcelona

Bajnokok Ligája
2026.01.21. 22:58

Újabb változás az élen, sem a Real Madrid, sem a Liverpool nincs az első ötben – íme, a frissített BL-erősorrend

Bajnokok Ligája
2026.01.20. 13:37
Ezek is érdekelhetik