Bale lemaradt a debütálásról, CR sarokkal varázsolt

2013.09.22. 20:58
Isco szép gólt szerzett, de Ronaldo a végén lepipálta (Fotó: Reuters)
A Real Madrid bár korán hátrányba került, 4–1-re győzött a Getafe ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában. Gareth Bale hazai bemutatkozása elmaradt, mivel a walesi szélső megsérült a bemelegítés során.

Úgy volt, hogy Gareth Bale hazai pályán is bemutatkozik ma este a Real Madridban, és Carlo Ancelotti vezetőedző jelölte is a walesit a kezdőcsapatba, de az utolsó pillanatban mégsem ő lépett pályára, hanem Raphaël Varane. Bale ugyanis megsérült a bemelegítés során, így tovább várat magára, hogy a Santiago Bernabéu Stadionban futballozhasson.

A nyári szerzemény kidőlése mellett a Getafe is alaposan meglepte Ancelotti csapatát, amely már az ötödik percben megszerezte a vezetést. Ángel Lafitához került a labda Cristiano Ronaldo labdavesztése után, és a vendégek játékosa távolról tüzelt, a labda pedig Pepén megpattanva Diego López kapujába került. 0–1

Negyedóráig sem örülhettek azonban a vendégek a vezetésnek, mivel a 19. percben egyenlített Real. Ángel Di María adta be a labdát szabadrúgásból a bal oldalról, és a hosszú oldalon érkező Cristiano Ronaldo a kapu felé lőtte azt estében, a középen érkező Pepe pedig a kapuba sodorta a labdát. 1–1

A 33. percben aztán tizenegyeshez jutott a Real Madrid, amikor Míchel kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. A büntetőt – szokás szerint – Cristiano Ronaldo végezte el, és nem hibázott, a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1

A folytatásban a Real Madrid akarata érvényesült, a második félidő elején több nagy helyzete is volt a hazaiaknak, és az 59. percben meg is szerezték az újabb gólt. Isco tört kapu felé a tizenhatos bal oldaláról egy trükkös szabadrúgást követően, majd nagyszerű gólt ragasztott a kapu bal oldalába. 3–1

A végére Ronaldo még tartogatott egy szépségdíjas gólt: Sami Khedira jobbról középre lőtt labdájára érkezett az ötösön, és sarokkal a kapuba juttatta a labdát, ezzel beállítva a 4–1-es végeredményt.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
5. FORDULÓ

Real Madrid–Getafe 4–1 (Pepe 19., C. Ronaldo 33. – 11-esből, 93., Isco 59., ill. Lafita 5.)
Valencia–Sevilla 3–1 (Jonas 32., 73., Víctor Ruiz 82., ill. Gameiro 51.)