Az Atlético győzelemmel hangolt a Chelsea elleni BL-mérkőzésre

2014.04.18. 20:25
Diego Costa (jobbra) büntetőből volt eredményes az Elche ellen (Fotók: Reuters)
A listavezető Atlético Madrid 2–0-ra legyőzte hazai pályán az Elchét a Primera División 34. fordulójának nyitó mérkőzésén. Sokáig nem született gól, David Villa még büntetőt is hibázott, de előbb Joao Miranda volt eredményes fejjel, majd Diego Costa értékesített egy tizenegyest. A „matracosok” zsinórban a nyolcadik győzelmüket aratták a spanyol pontvadászatban.

A listavezető madridiak jól kezdték a mérkőzést, több lövőhelyzetet is ki tudtak dolgozni, bár igazán nagy gólhelyzetbe nem kerültek. Az Elche a félidő derekán kezdett el ébredezni, egyre több támadást vezetett, Thibaut Courtois pedig kétszer is nagy bravúrt bemutatva mentette meg csapatát a góltól, előbb Javi Márquez lövését, majd Cristian Sapunaru közeli fejesét hárította a belga kapus a 25. és a 26. percben.

Az első játékrész végéig kiegyenlített maradt a játék képe, mind a két csapat megszerezhette volna a vezető találatot, az Atlético közvetlenül a szünet előtt, ehhez David Villának mindössze négy méterről kellett volna a kapuba terelnie a labdát (a csatár erősen lesgyanús helyzetben volt, de a partjelző nem lengette a zászlaját, így a játékvezető minden bizonnyal megadta volna a találatot).

A második játékrész remekül indult a vendéglátók szemszögéből, a szünetben csereként beálló Raúl García harcolt ki tizenegyest, ám David Villa nagyon gyengén végezte el a büntetőt az 50. percben, így Manu simán kiütötte azt oldalra.

Az Atlético fölénye egyre nyomasztóbbá vált, ugyanakkor az Elche védelme sokáig jól tartotta magát, de a 72. percben végül megtört a jég. José Sosa jobb oldali szögletét követően Joao Miranda fejelt kilenc méterről a bal alsó sarokba. 1–0

Joao Miranda a társak gyűrűjében – fontos gólt fejelt a brazil védő

Az Elche a mérkőzés hajrájában mindent megtett az egyenlítés érdekében, ám nem járt sikerrel. Olyannyira nem, hogy a 90. percben gyors kontra végén Cristian Sapunaru (ő hozta össze az első büntetőt is) fellökte Diego Costát a tizenhatoson belül, amiért megkapta a második sárga lapját. A tizenegyest maga a sértett váltotta gólra, a spanyol csatár a jobb alsó sarkot lőtte ki. 2–0

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Diadalával újabb lépést tett a bajnoki cím felé az Atlético – amely korábban még sosem nyert meg 27 mérkőzést a spanyol élvonalban –, ráadásul győzelemmel tudott hangolni a Chelsea elleni BL-elődöntő első felvonására.