A Valladolidban nyerő Real Madrid őrzi első helyét

2010.03.14. 23:08
Higuaín már 19. gólnál tart a bajnokságban (Fotó: Reuters)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 26. fordulóját követően a listavezető Real Madrid tartja pozícióját, miután Cristiano Ronaldo és Gonzalo Higuaín vezérletével – az argentin mesterhármast szerzett – nagyon simán nyert a kiesőjelölt Valladolid otthonában.

A Barcelona győzelme után ismét fel volt adva a lecke a Real Madrid számára: csak három ponttal tarthatta meg listavezető helyét a madridi együttes. A hétközi Bajnokok Ligája-búcsú ugyancsak arra ösztönözte a „blancókat", hogy kiengeszteljék szurkolóikat és az utolsó mentsvárat jelentő bajnoki versenyfutásra összpontosítsák minden erejüket. A feladat ezúttal azért nem ígérkezett nehéznek, mert egy kiesőjelölt várt rájuk, bár idegenben.

A képességbeli különbséget lelkesedéssel és fizikai erejének bevetésével gondolta annulálni a házigazda együttes, de ez csupán részben sikerült. Sok volt a szabálytalanság, Mejuto González játékvezető gyakran fújhatta meg a sípját és mutathatta fel sárga lapját, utóbbit hatszor húzta elő az első negyvenöt perc alatt.

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Primera División 2009–10-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Közben azért volt némi játék is. A technikai fölényben lévő, bár az aranylabdás Kakát sérülés miatt nélkülöző Real Madrid a 29. percben jutott végül gólelőnyhöz. Cristiano Ronaldo parádés módon tekert be egy távoli szabadrúgást a hazai kapuba. (0–1)

A rend kedvéért jegyezzük meg, a sorfalban álló egyik védő fején megcsúszott a labda. Nem sokkal később a portugál újabb szabadrúgása már a sorfalban végezte, az onnan kipattanó pedig... Talán le se írjuk, hová jutott, annyira méltatlan lenne egy aranylabdáshoz...

A 39. percben Pelé szabadrúgását mentette óriási bravúrral Iker Casillas a kapufa segítségével, de a kipattanóból is egyenlíthettek volna a házigazdák, ha csak egy kicsit határozottabbak.

A félidő zárásaként a 45. percben Rafael van der Vaart jobb oldalról, erőből a védővonal mögé belőtt szabadrúgásra Higuaín érkezett remek ütemben és kapásból védhetetlenül lőtt a hálóba. (0–2)

Az első felvonás krónikájához tartozott, hogy Nivaldo egy ütközésnél csúnyán megtaposta Cristiano Ronaldó sípcsontját, de megúszta a piros lapot. Sőt, még a sárgát is...

A fordulás után nem sokat vacakoltak a fővárosiak. Cristiano Ronaldo kiugratásával Higuaín került ziccerbe és lőtte ki a kapu bal oldalát az 52. percben. (0–3)

Kabaréba illó góllal aztán az 58. percben csak összejött a szépítés a hazaiaknak. Ha máshogy nem ment, egy öngóllal voltak eredményesek. A bohóckodás madridi részről onnan indult, hogy Arbeola elcselezte magát a tizenhatosnál, a megszerzett labdával Nauzet Alemán húzott kapura. Gyenge lövését a szöget jól záró Iker Casillas lábbal védte, a kipattanó labda a visszafutó Albiolról végül a saját kapuba pattant. Öngól! (1–3)

Nem sokáig maradt azonban két gól a különbség: a 65. percben egy gyorsan elvégzett bal oldali szöglet után éles szögből Cristiano Ronaldo tűzte kapura a labdát, Justo Villar védett, pechjére a labda az üresen álló Higuaín elé került, aki közelről nem vétette el az üres kaput. (1–4)

A hajrára beszállt a Real Madridra Gago, Guti és Raúl is, de az eredmény már nem változott.

A Real Madrid huszonegyedik győzelmét aratta a bajnoki szezonban, tizenharmadik idegenbeli fellépésén a nyolcadikat, a negyediket megszakítás nélkül. A „királyiak" győzelmi szériája már nyolcra nőtt.

A Valladolid nyeretlenségi szériája viszont tizenegy mérkőzésre nyúlt – legutóbb hazai pályán a Sporting Gijón ellen győztek 2–1-re, még a 15. fordulóban, december 20-án –, amelybe mindössze négy döntetlen fért bele. A legutóbbi tizenegy forduló során megszerezhető 33 pontból mindössze négyet tartottak meg, ez bizony nehéz szezonvéget sejtet esetükben.

A MÉRKŐZÉS TALÁLATAI VIDEÓN

PRIMERA DIVISIÓN
26. FORDULÓ
Valladolid–Real Madrid 1–4 (Albiol 58. – öngól, ill. Cristiano Ronaldo 28., Higuaín 45., 52., 65.)