Messi és a Barca nem kegyelmezett a Valenciának

2010.03.14. 21:16
null
Messi semlegesítése a második félidőben megoldhatatlan feladatot jelentett a valenciai védelemnek (Fotó: Reuters)
Címkék
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 26. fordulójában a címvédő Barcelona Lionel Messi triplájával gyűrte le a Valenciát. A vendégek tíz emberrel játszottak a második felvonás második felében: Maduro a 69. percben kapta meg a második sárga lapját, tizenöt perccel az első után.

Nehezen indult a mérkőzés a Barcelona számára, amely mintha a kelleténél jobban megérezte volna két vezérének hiányát. Vezetőedzőjük, Pep Guardiola múlt heti kiállítása miatt kényszerült a lelátóra, míg a csapatkapitány, társaiban önfeláldozó, lendületes játékával a tüzet-lelket tartó Carles Puyol sérülés miatt nem lehetett a kezdőcsapat tagja.

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Primera División 2009–10-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Valenciából az elsőszámú gólfelelős, David Villa hiányzott, a társak azonban sok mozgással feltalálták magukat a Camp Nouban. Sőt! Egyesen odáig mentek, hogy a mezőnyjátékot abszolút kiegyenlítetté tudták tenni – az első felvonásban gyakorlatilag közel megegyező volt a labdabirtoklási mutató, amelyet azért a barcelonai vendégek közül nem sokan mondhatnak el magukról –, ráadásul kapura is veszélyesebbek voltak. Talán, ha Villa pályán van, a vezetést is megszerezhették volna. De nem volt ott a gólerős center, így maradt a gólnélküli állás.

A szünet után az első felvonásban kicsit erőtlennek tűnő Bojan Krkic helyére az utóbbi hetekben sokat kritizált Thierry Henry érkezett és ez alapjaiban változtatta meg a mérkőzés képét és végkimenetelét.

Az 55. percben már megérdemelten jutott vezetéshez a Barcelona. Messi előbb még a sorfalba lőtt egy tizenhét méterről, középről elvégzett szabadrúgást, de rögvest javított is: az argentin a jobbszélről indult befelé, tolta-húzta a labdát a védők között, majd ballal, laposan kilőtte a rövidet. (1–0)

Támadásban maradt a nagyobb sebességgel és a vezetésnek köszönhetően nagyobb önbizalommal játszó katalán együttes, amely a 69. percben emberelőnybe került.

Onnantól kezdve a vendégeknek minden esélyük elszállt a pontszerzésre, gyakorlatilag az órát nézték, mikor végeznek vasárnapra. Balszerencséjükre azonban Messi nagy kedvet kapott az első találatától és a hajrában berámolt még kettőt. Előbb a 81. percben Henry keresztpasszával száguldott a vendégkapuig egy jó labdaátvétel után, majd lőtte ki a hosszút. (2–0)

A középkezdésnél a nem túl nagy meggyőződéssel pályán lévő Valencia rögtön labdát vesztett, Andrés Iniesta Henryhoz centerezett, a francia csatár mellel szelídítette meg a labdát, majd estében kitolta a gyorsvonatként mellette feltűnő Messinek, az argentin ezúttal a vendégkapus, César Sánchez lába mellett pöckölt a hálóba. (3–0)

Huszadik győzelmét aratta a Barcelona, tizenharmadik hazai találkozóján a tizenkettediket. A katalánok a Camp Nouban továbbra is veretlenek a bajnoki szezonban. A Valencia ötödször szenvedett vereséget, tizennegyedik fellépésén negyedszer.

BARCELONA–VALENCIA 3–0

 

 

 

PRIMERA DIVISIÓN 
26. FORDULÓ
Barcelona–Valencia 3–0 (Messi 56., 81., 83.)

 

Legfrissebb hírek

Ochoa megelőzte Rafa Márquezt, Mexikó 12 éve remek első félidőket játszik

Foci vb 2026
12 perce

13 hely elkelt, 19 még kiadó az egyenes kieséses szakaszban

Foci vb 2026
12 perce

Guillermo Ochoa: Emelt fővel távozom, mert tudom, hogy mindent megtettem ezért a válogatottért

Foci vb 2026
12 perce

Mateo Chávez és Thapelo Maseko is begyűjtött egy meccs embere címet

Foci vb 2026
19 perce

Videón Dél-Afrika továbbjutást érő találata és a mexikói gála

Foci vb 2026
42 perce

Három a mexikói igazság: történelmi csoportkör és Ochoa-ünnep az Azték Stadionban

Foci vb 2026
49 perce

Mexikó háromgólos győzelemmel csoportelső, Dél-Afrika pedig Dél-Korea legyőzésével második

Foci vb 2026
52 perce

Csereként Ochoa is szerepet kapott a világbajnokságon – videó

Foci vb 2026
59 perce
Ezek is érdekelhetik