A Real tartalékosan 3-1-re nyert a Betis ellen

2013.04.20. 19:59
Karim Benzema boldog volt, gólt lőtt a Betisnek (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában a címvédő Real Madrid hazai pályán 3–1-re nyert a Betis ellen úgy, hogy a szerdai, Dortmund elleni BL-elődöntő miatt José Mourinho vezetőedző több alapemberét is nélkülözte. A hazaiaktól Marcelót a 12. percben sérülés miatt le kellett cserélni, míg Mesut Özil duplázott.

José Mourinho Real Madridja fél szemmel már a szerdai, Borussia Dortmund elleni Bajnokok Ligája-elődöntőre koncentrált a Betis elleni meccs kapcsán, hisz a portugál tréner erősen tartalékos felállásban küldte ki övéit. A védelemben például Marcelo mellett Ricardo Carvalho, Raúl Albiol és a decemberi, Valladolid elleni 3–2 után ismét pályára lépő Nacho kapott lehetőséget, míg a középpályán Luka Modric és Mesut Özil társa a brazil válogatott Casemiro volt, aki papíron a fiókcsapat Castilla játékosa, s ez volt élete első tétmeccse a Realban.

A találkozón csupán nyolc perc kellett ahhoz, hogy zörrenjen a háló, a madridi kapuba – amelyet ezúttal sem Iker Casillas védett – Rubén Castro talált be egy kipattanót követően, de a játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt kifelé – vélhetően jogosan.

Aztán bekövetkezett, amitől sok fővárosi félt: tizenkét percnyi játék után a csapatkapitányi karszalagot viselő Marcelo megsérült egy balszerencsés mozdulatot követően, s nem tudta folytatni a játékot.

Az első félidőben a hazaiak tudtak nagyobb lehetőségeket kialakítani – kiváltképp egy-két fejes volt igazán veszélyes, de Adrián, a Betis kapusa bravúrt bravúrra halmozott. Cristiano Ronaldo pedig nem sokkal a szünet előtt szétforgácsolta a kapufát.

Még a fordulás előtt villant a Real: Özil Benzemával játszott össze nagyszerűen, majd ballal elegánsan passzolt a rövidbe, a hosszú sarok felé dőlő kapus mellett. 1–0

A második félidő eleje Benzemáról szólt, a francia láthatóan gólra törően játszott, és a gól az 57. percben össze is jött neki: tipikus madridi kontra során Ronaldo indította Benzemát, aki ballal higgadtan a kapuba lőtt. 2–0

Röviddel ezután Modric is bicegve hagyta el a pályát idő előtt, majd Benzema is meghúzódott. Ráadásul a feltámadó Betis büntetőhöz jutott, miután a fiatal Nacho elkésve csúszott be Rubén Castrónak. A tizenegyest Jorge Molina étékesítette. 2–1

A vége azért izgalmasra sikeredett. Előbb Carvalho óriási helyzetbe hozta Castrót, akinek közeli löketét még védte Diego López, majd Pabón ismétlését Raúl Albiol a gólvonalról vágta ki.

A hajrában Ronaldo balról még beívelte a labdát, José María Callejón kapásból kapura lőtte, végül Özil közelről az üres kapuba helyezett a kipattanót követően – beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt.

A Betis az őszi 1–0 után most nem tudott bravúrt végrehajtani a Real ellen – pedig közel járt hozzá a végén. A Madrid ezzel együtt legutóbbi tizenegy hazai bajnokiján nem kapott ki, amikor a sevillai zöld-fehérekkel játszott.

José Mourinho kissé aggódhat Marcelo és Modric sérülése miatt viszont.