A Real Madrid visszafogott játékkal nyert a Getafe ellen

2012.02.04. 22:01
A gól pillanata: Sergio Ramos fejéről már a kapuba tart a labda (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 22. fordulójában a Real Madrid Sergio Ramos 18. percben szerzett fejes góljával nyert a Getafe ellen. A vendégek visszafogott játékkal is simán győztek a vajmi keveset mutató házigazdák ellen.

José Mourinho a Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao – Xabi, Lassana Diarra – Özil, Kaká, Cristiano Ronaldo – Benzema összeállításban a három pont megszerzésének reményében dobta csatába övéit. A stadionban nem volt telt ház, ami a Real vendégjátéka esetén nem általános.

SZAVAZÁS

Melyik együttes lesz a 2011-12-es szezonban a spanyol Primera División bajnoka?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Rögtön veszélyes Getafe-helyzettel indult a találkozó, amelyen a Real Madridnak nem nagyon – nagyon nem – ízlett a házigazdák sokmozgásos, agresszív letámadásos taktikája, amellyel a Barcelonát is legyőzték.

A 15. percben Mesut Özil remek ütemű kiugratására Cristiano Ronaldo rajtolt rá, majd két védő szorításában hiába esett nagyot a hazai tizenhatoson belül– majd nézett nem ok nélkül kérdően a játékvezetőre –, Ayza Gámaz nagyvonalúan továbbot intett. A 18. percben aztán már középre mutatott: vezetést szerzett a Real! A bal oldali szögletet Özil küldte a kapu elé, Sergio Ramos érkezett a legjobb ütemben ésemelkedett a legmagasabbra, s védőjét „megverve” a kapu bal oldalába fejelt. Miguel Moyá kapus csak szemmel követte a hét méterről érkező labdát, védhetetlen fejes volt (0–1).

A gól megváltoztatta a játék képét: a Getafe zászlójából kifogyott a szél, a Real mezőnyfölényre tett szert. Többször eljutott a kapuig – különösen Karim Benzema játszott nagy kedvvel és önbizalommal –, de a gól nem volt benne a játékában. A legveszélyesebb lövést Cristiano Ronaldo adta le, szabadrúgásból.

A gólszerző öröme

A 38. percben egy távolról kapu elé ívelt szabadrúgásból szinte a semmiből jutott helyzetig a Getafe, de ez a kihagyott lehetőség meghozta a házigazdák kedvét. A szünetig hátralévő időben ismét rámenőssé váltak, igaz a labdával keveset, a vendégjátékosok bokájával annál többet találkoztak.

A szünet után nem sokat változott a játék képe, támadott, de inkább csak támadgatott a Real. Bár az iram nem volt rossz, gólveszélyes akciók tucatjait ezúttal sem vezettek a vendégek. Ez részben a hazai védelem dicsérete is, de a hátrányban lévő Getafénak valamit illett volna felmutatnia az előre játékban is. Ezzel azonban nagyon adós maradt, Iker Casillas munkanélkülivé vált. És az elsőben sem kellett olyan túl sokat dolgoznia.

A záró percekben a keménykedésé lett a főszerep, az addig sem visszafogott házigazdák adtak a vendégeknek rendesen. Mind közül kiemelést érdemel Ángel Arizmendi, aki a madridi térfélen, az oldalvonal mellett amúgy „pepésen" szállt be a Real portugál védőjébe. Utóbbi nézett is, azt mintha elfelejtette volna, percekkel korábban ő követett el hasonlót, abszolút holttérben.

A 90. percben Cristiano Ronaldo is megzörgette a hálót, apró szépséghiba: gólt nem ért, hiszen az akció közben másodpercekig lesen tartózkodott, mielőtt rárajtolt volna a labdára.