A Real Madrid kitömte otthon a Bilbaót

2012.11.18. 00:02
Nem véletlenül ölelgették Benzemát a társak: a francia igazi vezér volt a Bilbao ellen (Fotó: Reuters)
A Real Madrid hazai pályán 5–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén. A blancók Karim Benzema vezetésével már az első félidőben eldöntötték az összecsapást, és végül fölényes sikert arattak.

A múlt heti könyökléses eset ellenére Cristiano Ronaldo a kezdőben kapott helyet az Athletic Bilbao ellen, ám ezúttal nem ő volt a madridi este főszereplője. CR-nek négy percre volt szüksége, míg a Real Madridnak 12 percre az első gólra.

Luka Modric labdája után Karim Benzema ugrott ki, majd a labda egy emelés után a kapuba kötött ki. Ám mint utóbb kiderült, a „megoldás” nem a francia játékostól jött, hanem a bilbaói védőtől, Jon Aurtenetxétől – a kicsit kint álló Moreno Gorka kapus persze így is tehetetlen volt. 1–0

Labdatartásban nem játszott teljesen alárendelt szerepet a Bilbao, ám a játék lényegi részéhez sok köze nem volt, Gorka védései további húsz percen át tartották még a vendégeket, ám aztán két perc alatt gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A 30. percben Mesut Özil jobb oldali szabadrúgása után az üresen hagyott Sergio Ramos fejelt a kapuba, majd két percre rá Benzema villantott klasszist: José Callejón labdájával pillanatok alatt fordult le, és három védő mellett a kapu jobb oldalába zúdított. 3–0

Szünet előtt nem sokkal szépített az Athletic, Markel Susaeta jobb oldali előkészítését követően Ibai Gómez helyezett ügyesen a bal alsóba, ám fordulás után csak idő kérdése volt, hogy mikor áll vissza újra a háromgólos különbség. Benzema és Ronaldo újabb helyzete még kimaradt, de az 56. percben tökéletesen kijátszott akció végén Özil a kapuba talált Benzema passza után. 4–1

A folytatásra sok kérdés nem maradt, legfeljebb annyi, hogy mennyi lesz a végeredmény. Nos, Sami Khedira 72. perces lövésénél az amúgy rengeteget foglalkoztatott Gorka sem tudott hárítani, az éles szögből leadott lövés után a labda elsuhant a kapus kesztyűje mellett, ám a hálóőr hathatós közreműködésének köszönhetően a folytatásban már nem született újabb gól. Real Madrid–Athletic Bilbao 5–1.

REAL MADRID–ATHLETIC BILBAO 5–1
1. Barcelona 12 11 1 39–15 +24 34
2. Atlético Madrid 11 9 1 1 24–11 +13 28
3. Real Madrid 12 8 2 2 32–9 +23 26
4. Málaga 12 5 4 3 15–9 +6 19
5. Betis 11 6 1 4 18–17 +1 19
6. Valencia 12 5 3 4 16–14 +2 18
7. Levante 11 5 2 4 13–16 –3 17