A Real Madrid a második félidőben lelépte a Mallorcát

2013.03.16. 21:53
Luka Modric hatalmas góllal járult hozzá a Real Madrid győzelméhez (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 28. fordulójának szombati játéknapján a Real Madrid hazai pályán a második félidei játékának köszönhetően 5–2-es győzelmet aratott a Mallorca ellen.

A mérkőzés első valamirevaló lehetőségére a 3. percig kellett várni, amikor Giovani dos Santos húsz méterről leadott lövése nem sokkal kerülte el a hazaiak kapuját, amelyet ezúttal is Diego López védett (Iker Casillas a kispadon kapott helyet).

Három perccel később aztán jött a hideg zuhany. A mexikói válogatott játékos kavargatott a bal oldalon, középre ívelte a labdát, amelyet az érkező Emilio Nsue szép mozdulattal a kapu jobb alsó sarkába fejelt. 0–1

Nem sokáig örülhettek a vendégek, a 15. percben Luka Modric forintos labdát adott a védők mögé belépő Pepének – aki ma is védekező középpályásként kapott szerepet –, a portugál válogatott a Mallorca kapusával szemben továbbtolta a labdát az üresen álló Gonzalo Higuaínnak, aki öt méterről az üres kapuba passzolt. 1–1

Ha a madridi szurkolók ekkor azt gondolták, hogy innentől könnyed ujjgyakorlat vár kedvenceikre, akkor nagyot tévedtek. A 21. percben ugyanis Giovani szögletét a Sergio Ramost túlugró Pedro Bigas megcsúsztatta, a hosszú oldalon érkező Alejandro Alfarónak pedig már nem okozott gondot a kapuba fejelnie a labdát (2–1). A 26 esztendős támadó újult erőre kapott Gregorio Manzano vezetőedző érkezésével: legutóbbi három bajnokiján négy gólt szerzett.

A folytatásban a Real nem tudott állandó nyomást gyakorolni a „szigetlakók" kapujára, a vendégek kontratámadásaik révén igyekeztek veszélyt teremteni a hazai kapu előtt.

A „királyiak" legveszélyesebb játékosának ezúttal is Cristiano Ronaldo bizonyult, a portugál klasszis szabadrúgásból és távoli lövésekből veszélyeztetett, kevés sikerrel.

A 42. percben közel járt a harmadik (fejes) góljához a Mallorca, ám Alan Hutton egy szögletet követően nem sokkal a kapu mellé fejelt. Ezt látva a Santiago Bernabéu Stadion közönsége szórványos füttyszóval érzékeltette a Real játékosaival, hogy a továbbiakban többet várnak tőlük.

A második félidőt ennek hatására lendületesebben kezdték a „királyiak", akik öt perc leforgása alatt rászolgáltak becenevükre.

Az 51. percben Mesut Özil szögletére Cristiano Ronaldo érkezett a legjobb ütemben, és a hosszú alsó sarokba csúsztatta a labdát. A Real hetesének ez volt profi pályafutása során a 350. gólja. 2–2

Három perccel később újabb gólnak örülhetett a hazai publikum. Fábio Coentrao bal oldali beadását követően röviden szabadított fel a mallorcai védelem, az érkező Luka Modric pedig mellel megszelídítette a labdát, majd cirka 25 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. 3–2

A Mallorca legnagyobb bánatára a fővárosiak ezek után sem vettek vissza, és az 57. percben újabb gólt szereztek. Kaká ugratta ki a tizenhatoson belül a védők mögé kerülő Mesut Özilt, aki okosan az érkező Higuaín elé tálalt, az argentin támadónak pedig másodszor sem okozott különösebb gondot öt méterről az üres kapuba lőnie. 4–2

A Real legutóbb 2004 novemberében a Levante ellen szerzett hat perc alatt három gólt bajnoki mérkőzésen.

A folytatásban a hazaiak igyekeztek további gólokat szerezni, és erre volt is lehetőségük, ám a pontos befejezések rendre elmaradtak. A vendégek ekkor már teljesen súlytalannak bizonyultak, csak elvétve léptek át a madridi térfélre. Ezen kósza Mallorca-támadások végén alakult ki egy hajrábéli Giovani-helyzet, amelynek során már Diego Lópezen is túljutott a mexikói lövése, ám Coentrao blokkolni tudott.

A csattanó még hátravolt: a 92. percben Xabi Alonso kiváló ütemben ugratta ki Higuaínt, aki önzetlenül a középen üresen érkező Karim Benzema elé tálalt, a csereként beálló francia támadó közelről az üres kapuba passzolt. 5–2

A Real Madrid győzelme megérdemelt, mivel a második félidőben bebizonyította, hogy ha „akar" futballozni, akkor klasszisokkal magasabb szintet képvisel, mint a Mallorca.

PRIMERA DIVISIÓN
28. FORDULÓ
Real Madrid–Mallorca 5–2
(Higuaín 15., 57., C. Ronaldo 51., Modric 54., Benzema 92., ill. Nsue 6., Alfaro 21.)
A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN
Real Sociedad–Valladolid 4–1 (Griezmann 33., 44., Agirretxe 39., Xabi Prieto 48., ill. Javi Guerra 87.)
Getafe–Athletic Bilbao 1–0 (Borja 7.)
Valencia–Betis 3–0 (Soldado 16. – 11-esből, Paulao 85. – öngól, Jonas 92.)

1. Barcelona 27 23 2 2 85–30 +55 71
2. Real Madrid 28 19 4 5 71–27 +44 61
3. Atlético Madrid 27 18 3 6 48–24 +24 57
4. Real Sociedad 28 13 8 7 49–35 +14 47
5. Valencia 28 13 6 9 41–40 +1 45
6. Málaga 27 12 8 7 38–25 +13 44