A Real kétgólos hátrányból nyert és az élre állt

2010.03.07. 00:06
Földöntúli az öröm Madridban: a tabella élére állt a Real (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 25. fordulójában kétgólos hátrányból nyert a Bernabeu-stadionban a Real Madrid a Sevilla ellen. A fővárosiak a találkozó napján ünnepelték 108. születésnapjukat. Győzelmével a madridi együttes pontszámban beérte a címvédő Barcelonát és jobb gólkülönbségével megelőzte a nagy riválist a tabellán. Nem mellékesen győzelme is több van a fővárosiaknak.

Amint arra számítani lehetett, nem megszeppent kiscsapatként futott ki a Bernabeu Stadion gyepszőnyegére a Sevilla, de ahhoz, hogy a vendégek már a kilencedik percben vezetéshez jussanak, kellett Xabi Alonso is. Egy gyors jobboldali kontrát futtattak végig a sevillaiak, de a centerezés elsuhant laposan keresztbe a madridi kapu előtt. A veszély azonban nem múlt el, Diego Capel a bal oldalon összeszedte a labdát, majd visszaküldte laposan. A középen érkezők közül Xabi Alonsót találta telibe az erővel belőtt labda, amely így a madridi kapuban kötött ki. Öngól! (0–1)

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Primera División 2009–10-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A félidő hátralévő részében majd felborult a pálya, gyakorlatilag kis túlzással Casillas kivételével minden madridi játékos próbálkozott legalább egyszer kapura lövéssel és gólszerzéssel – volt, aki többször is –, de Andrés Palop jól állta a rohamokat, és sokszor a madridiak is segítették őt azzal, hogy eleve középre küldték a labdát.

A szünetben megjelenő statisztikai adat sokat elmond az első felvonásról: a „blancók" tizenhat alkalommal próbálkoztak kapura lövéssel, tízszer el is találták azt, de a gólvonal mögé egyszer sem került a labda. Mindezt úgy, hogy közben a labdabirtoklási mutató csaknem megegyező volt.

A második felvonás elején, az 52. percben teljesen váratlanul és egy teljesen ártalmatlannak tetsző szituációból megduplázta előnyét a Sevilla. Ivica Dragutinovics gondolt egy merészet, és a madridi gólvonaltól 38 méterről elvégzett szabadrúgást az ellenfél kapuja felé küldte. A labda mindenki feje felett elszállt, tekeredett is egy kicsit, de ez sem menti Iker Casillast, aki késve reagált a lövésre és vetődött, így már csak szomorúan láthatta, újabb gólt szerzett az ellen. (0–2)

Az addig sem gyenge tempót fokozta a Madrid, amelynek támadásai már a felezővonalnál erősen magukon hordozták a gólveszélyt. Érezni lehetett a fővárosiakon, hogy mindenáron a gólban gondolkodnak, már nincs idejük cifrázni a dolgokat. Erőfeszítéseik eredményeként a játékrész közepén négy perc alatt egyenlítettek. Előbb Cristiano Ronaldo elé került az egyik védőn megpattanó beadás, a portugál középről nem hibázott. (1–2)

Cristiano Ronaldónak döntő érdemei vannak a madridi feltámadásban és győzelemben (Fotó: Reuters)

Guti három perccel később telibe kapta a kapufát – ebben különösen jók voltak a fővárosiak, összesen háromig jutottak –, de sokáig nem szomorkodhattak, mert Van der Vaart szögletét a berobbanó Sergio Ramos közelről a kapuba bólintotta. (2–2)

És még hátra volt a mérkőzésből a hosszabbítással együtt fél óra. A Sevilla egyre jobban beszorult saját kapuja elé, és amikor már nagyon úgy nézett ki, hogy ki tudja húzni a döntetlent, megússza a harmadik kapott gólt, akkor megszerezte a győzelmet a Real Madrid.

Sergio Ramos adott be jobbról, Gonzalo Higuaín a hosszún lefejelte a labdát, amit a kapufánál Palop még hárított. A labdát azonban nem tudta megszerezni a sevillai hálóőr, amely kipergett a kezéből, így lett jó a védőjét megelőző Rafael van der Vaartnak, aki estében a hálóba pofozta azt. (3–2)

A Real Madrid jobb gólkülönbségének köszönhetően élre állt a bajnokságban.

PRIMERA DIVISIÓN
25. FORDULÓ, SZOMBATI EREDMÉNYEK
Real Madrid–Sevilla 3–2 (Cristiano Ronaldo 60., Sergio Ramos 64., Van der Vaart 92., ill. Xabi Alonso – öngól 9., Dragutinovics 52.)

Almería–Barcelona 2–2 (Cisma Domingo 12., Puyol – öngól 57., ill. Messi 42., 66.)
 Deportivo La Coruna–Tenerife 3–1 (J. Rodríguez 33., Guardado 55., Colotto 67., ill. Juanlu 18.)