A Real a Pintérék elleni gálával kezdte az idényt

2011.08.28. 21:54
Ronaldo triplával kezdte az idényt (Fotó: Reuters)
A Real Madrid kiütéses győzelmet aratott a Real Zaragoza ellen idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában. A blancók 6–0-ra nyerték meg a Pintér Ádámot is bevető együttes elleni mérkőzést, Cristiano Ronaldo pedig mesterhármast szerzett a meccsen.

A Real Madrid a Pintér Ádámot is foglalkoztató Zaragoza ellen kezdte a Primera División 2011–2012-es idényét, miután a spanyol labdarúgók sztrájkja miatt elmaradt a liga első köre, amelyet múlt hétvégén rendeztek volna meg.

A blancók magabiztosan kezdték a mérkőzést: a tizedik percben Mesut Özil majdnem megszerezte a vezetést, amikor egy ellentámadás végén 18 méterről tüzelt kapura, de Roberto védte a próbálkozását.

Öt perccel később ismét a vendégek (akiknél Pintér a kispadon kapott helyet) kapusa mentett, amikor Karim Benzema lőtt kapura veszélyesen, majd Özil próbálkozása is kimaradt.

A 24. percben aztán már Roberto sem menthette meg a Zaragozát: Özil vezette a védőkre a labdát középen, majd nagyszerűen kiugratta Cristiano Ronaldót, aki a tizenhatoson belül ballal vette be Roberto kapuját. 0–1

Négy perccel később már két góllal vezettek a madridiak. Marcelo passzolta ki jobbra a labdát Sergio Ramoshoz, aki beadta azt, és Ronaldo próbálkozott meg egy ollózással, de nem találta el a labdát, ám az Marcelóhoz került, aki szépen emelt a kapu bal oldalába. 0–2

A folytatásban több nagy helyzetet is kialakított a Real Madrid, de nem sikerült megszereznie a harmadik gólt, míg a Zaragoza a 38. percben lőtt először kapura, de Efraín Juárez próbálkozását könnyedén hárította Iker Casillas.

A szünet után is José Mourinho csapatának akarta érvényesült. Az 51. percben Ronaldo lövése kipattant, és Ángel Di María került nagy helyzetbe, de mellé lőtt.

Az 53. percben Javier Aguirre pályára küldte Pintér Ádámot, aki azonnal egy lövéssel vétette észre magát. A magyar válogatott futballista a tizenhatos jobb oldala előtt került lövőhelyzetbe, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A Marca internetes oldalának tudósítója szerint ez volt a zaragozaiak legnagyobb helyzete az 53. percig.

Egy perccel később azonban Benzema nagyon közel állt a harmadik gól megszerzéséhez a hazai védők bizonytalankodása után, ám a francia csatár nem tudta megverni egy az egyben Robertót, akinek a lábáról pattant ki a labda.

A 64. percben aztán Xabi Alonso megszerezte a blancók harmadik gólját. Di María lövése kipattant a védőkről, és a spanyol középpályás közel 30 méterről, nagy erővel lőtt a kapu bal alsó sarkába. 0–3

A 71. percben még négygólos volt a fővárosiak előnye. Benzema dobta ki a labdát a jobb oldalon érkező Di Maríának, aki középre lőtte a labdát Ronaldónak, és a portugálnak már nem volt nehéz dolga, csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát. 0–4

A 81. percben a Zaragoza próbálkozott, de a vendégek megszerezték a labdát, és Gonzalo Higuaín indult meg. Az argentin csatár el is jutott Roberto kapujáig, de mellé emelte a labdát.

Kaká azonban már nem hibázott egy perccel később: egy csel után nagyszerűen lőtte ki a kapu bal oldalát. 0–5

A 87. percben jött a Real és Ronaldo újabb találata. Kaká vitte el a labdát a tizenhatos jobb oldalán, majd középre lőtt, és hiába ért bele Roberto, a labda a portugál aranylabdás elé került, aki az üres kapuba passzolt. 0–6

Több gól nem született, így a Szuperkupát a Barcelona ellen elveszítő Real Madrid a bajnokságban kiütéses sikerrel kezdte az idényt.

ZARAGOZA–REAL MADRID 0–6