A meccset megnyerte, Messit elveszítette a Barcelona

2013.09.28. 19:55
Messi bevette az Almería kapuját, majd megsérült (Fotó: Reuters)
A Barcelona 2–0-ra legyőzte idegenben az Almeríát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 7. fordulójában. A katalánok vezető gólját Lionel Messi szerezte, aki később megsérült, le is kellett cserélni. A Barca sikerének köszönhetően megőrizte hibátlan mérlegét, Gerardo Martino pedig az első edző lett, aki sorozatban hét győzelemmel kezdett a csapat kispadján a bajnokságban.

Pénteken még adóügye miatt a bíróságon volt jelenése Lionel Messinek, a Barcelona sztárjának, majd szombaton már az Almería ellen lépett pályára a négyszeres aranylabdás. Ez azonban nem érződött a játékán, felszabadultan fuballozot a sokkal jobban kezdő katalán együttesben.

A meccs elején Andrés Iniesta veszélyeztetett távolról, majd a 21. percben épp Messi szerezte meg a vezetést a vendégeknek: az argentin a jobb oldalról tört be középre, lerázta védőjét, majd Pedróval kényszerítőzött, végül középről, 18 méterről lőtt kapura, a labda a jobb oldali kapufáról a hálóba vágódott. (0–1)

MESSI: COMBSÉRÜLÉS

A Barcelona hivatalos közlése szerint Lionel Messi jobb combjában sérült meg egy izom, vasárnap vizsgálatok várnak rá, akkor derül ki, hogy mennyit kell kihagynia. Várhatóan a Celtic elleni keddi Bajnokok Ligája-csoportmeccset kihagyja az argentin támadó.

A Catalunya Rádió információi szerint háromhetes kihagyás vár a sérült argentin légiósra. Bővebben itt!

Nem sokkal később egyenlíthetett volna az Almería, Soriano azonban mellé fejelt. A gólt szerző Messi meccse 29 percig tartott, a bajnoki góllövőlistát 8 találattal vezető argentint sérülés miatt le kellett cserélni, Xavi váltotta. Messi egyébként több gólt szerzett az Almería ellen (9), mint a déli csapat a katalánok ellen a bajnokságban (8).

Az első félidő hajrájára feljavultak a hazaiak, több támadást is vezettek (Rodri kapáslövését bravúrral védte Victor Valdés), ám a gól nem jött össze nekik, így a szünetben 1–0-ra vezetett a Barcelona.

A fordulás után Alexis Sáncheznek volt lehetősége növelni a Barca előnyét, ám a kapujából jól kilépő Esteban tisztázni tudott. Az 56. percben már az Almería kapusa is tehetetlen volt: Fabregas adott középre a bal oldalról, a berobbanó Adriano becsúszva juttatta a hálóba a labdát. (0–2)

A Barcelona kétgólos előnyének tudatában egyre kevésbé erőltette a támadásokat, Adriano vérszemet kapott gólját követően, ám egyszer fölé, egyszer mellé lőtt. A 81. percben Valdés a hazagurított labdát röviden passzolta tovább, Busquets összecsúszott Ramón Azeezzel, mindkét játékost ápolni kellett.

Az Almería nagyon feljött a hajrára, Rodri beadását Hélder Barbosa továbbította a hálóba, ám hiába, mert a Barcelona B kölcsönjátékosa lesen volt, mielőtt középre kanyarított. Valdés Xavival vitatkozott, majd a túloldalon Tello lépett ki a védelem mögött, ám mellé lőtt. Az eredmény már nem változott, így a Barcelona továbbra is hibátlan a bajnokságban és vezeti a tabellát.